King’s Bounty Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Sep 24, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Zumiraj uredjaj od patuljka, ctrl+wheel up cini mi se kao i win, vidjet ces crtez, kao isprepletene niti koje povezuju pojmove, povezi simbole sa pojmovima i ukucaj ih u uredjaj tim redosljedom.

    Imas toliko love jer sutas na easy :D
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lova pukla kod onog patuljka koji pravi rune :lol: Imam sad manje od miliona. Napuc'o sam level 20, u Magic Valleyu sam.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo u moju sobu sam upravio unio ovu igru :D

    Pozurio sam iz carsije kuci da je probam :D
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Ha probaj na hard :D Posto niko nije :D
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo install se, nadam se da mi nece trzat na integriranoj grafi :D

    Eto probacu :D
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    pusti ba Silu,opali ti na normal da nebi odustao nakon dva dana :lol:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo malkice sam se igro, oko pola sata.

    Zavrsio sam onaj test sa paladinom, i gore izasho u onaj grad.

    Igra i poprilicno trza, al se moze igrat. Mada, nije to to :D

    Sto se tezine tice, eto nije sad da je pretesko, al potraju pofajn borbe sa ovim mobovima na pocetku i valja ih uradit pofajn puta. Mogu mislit sta ce kasnije bit.


    Elem, fino se cini, samo me zeza ovo trzanje. Vidicemo hocel sutra bit bolje :D


    I koja vam je verzija igre? Vidim na stranici da je 1.7 najnoviji patch, a kod mene je 1.6.4 (pa neki build :D)
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Vrati se na normal, vjeruj mi odustat ces brzo od igre, nije tesko nego je nemoguce ako nisi nikad igrao ovaj zanr.
     
  9. mnbvc

    mnbvc Guest

    instalira sam kings bounty, a kad pokusam da je igram trazi aktivacijski kod za online i neki unlock code. moze li mi ko pomoci?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogledaj na kutiji od igre.
     
  11. germanijak

    germanijak Novi član

    molim za neku taktiku ili pomoc, jer sam gadno zapeo i nezan sto da radim...

    imam drasticne probleme s goldom, dosao sam do dwarven kralja, te moram preotet za njega dvorac u podzemlju...

    e sad, moj problem je sto nikako nemogu dobit bitku... vezanu za glavni quest... a da ne izgubim 80% vojske...
    sto i nebi bio toliko problem da kasnije imam golda da to nadoknadim... a nemam... nemam ni blizu... krpam se vec od freedom islandsa... rijesio sam skoro sve questove do ovog dijela da skupim novce za vojsku...

    LVL 12 sam... idealna vojna postava mi je Polar mede, Guardsmani, Bowmani, Zmije, Cursed Ghostovi... moral im je u plusu ili neutralan... igram paladina tako da imam samo razvijene healing spellove i lvl 1 distorziju.

    vampiri bi mnogo pomogli, ali na imposible ih nemas gdje nabavit...

    ako je itko dosao dalje na imposible, neko nekako pomogne:(

    Hvala
     
  12. germanijak

    germanijak Novi član

    NANI - Da vidis kombinacije Ancient vampiri, Obicni vampiri, Dark Knightovi, Red Dragoni i naravno Black Dragoni jaooooo :D

    Kontam da melje, al nemas healera, sto zmajevima gadno treba, jer ako igras na hard, nemas bas previse kinte i treba stedit jedinice... a sto se Dark Knightova tice, demoni su puno jaci dmg-eri i mozes ih healat.

    Moja idealna postava s Hard tezine je bila Crni Zmaj, Crveni Zmaj (jumperi), Shaman (healer), Demon(dmger... najveci na igri, tuko mi je 15k critical s 60 jedinica uz prave iteme) i na kraju ArchDevil kao vrhunski istrebljivac zmajeva. (imun na vatru, nema fire attack)

    Volio bi da okupim tu ekipu na imposible, pa nece biti tako imposible:)
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Vec sam pricao ali nisi procitao, u dvorcu dwarf kralja imas kupiti item koji izgleda kao mali dvorac, desni klik na njega i "use", uci ces u taj mali dvorac gdje te ceka gremlin, pobi sta imas pobit, pokupi zlata sta imas pokupit.
    Dalje ako imas neki mac ili item, on vremenom postane uklet pa moras desni klik na njega i "supres item" gdje se boris u nekom magicnom svijetu opet protiv vojske ali dobijes experienca i love.
    Takodjer igra je koncipirana do si prinudjen s vremena na vrijeme prodavati artifacte da bi kupio vojske, pa biraj mudro sta ces prodati.
    Uglavnom ima nacina i nacina kako do love doci.

    Kao Paladin imas dodatna 2 slota za vojsku (5+2), koje je bilo pozeljno koristiti od pocetka.

    Ne mozes heal na Black Dragona imuni su na bilo kakvu magiju, cak i na shamana, ako postavis Demona sa Black Dragonima moral ide u minus, sto se ne smije dogoditi sa najvecim lvl jedinicama jer se dogadja da zbog loseg morala propuste turn.

    Vampiri su generalno najjace jedinice u cijeloj igri, jer se healaju i resurectiraju same od sebe tako sto rade drain blood, svakoj zivoj jedinici, za undead i mechanical tu su naravno Dark knightovi i Dragoni.

    Koju god ekipu da okupis bit ce ti veoma tesko do samog kraja, igra je tako koncipirana. Mnogi su ako si citao temu imali problema sa novcem na normal, tako da te ne cudi sto si u istoj situaciji.

    Naravno Reaper je neizmjerna pomoc jer sa Black Holom moze napraviti i po 2500dmg svakoj jedinici, dakle po turnu ako ga napucas moze napraviti i preko 25000dmg neprijatelju. Tako dakle kad otkljucas reapera u rudnicima samo koristi ga sto vise mozes i ulazi u Black Hole ability.
     
  14. germanijak

    germanijak Novi član

    hej, hvala... vo s dvorcem nisam skonto...

    ma presao sam ja igru na hard... tak da imam sam vec majstor... ali ocito ne dovoljno velik kad nejde na imposible...

    sto se tice crnih zmajeva... MOGU SE HEALAT.... imam verziju 1.6.5 i one sjekire ljece sve osim kiklopa i undeadova.

    a sto se tice demona... razvijes toleranciju na lvl 2 i nemas moralnih problema.

    Vampiri su super negdje do dijela kad trebas osvojit dva dvorca u demonisu... tu ih u jednoj rundi previse osakate i nemogu se vise vratit. barem meni, jer protektivne carolije bacam na shamane.

    Nista, idem se patit...

    i da... sto se tice black holea, kad sam igrao prvi put, kasno sam ga dosta dobio...i digao dmg na 1k... reaper mi je bio negdje lvl 16...
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ne znam kako mozes healat Black dragone, pa oni su poznati po sirovoj snazi i rezistenciji na magiju, ne moze ih ni Lina healat sa Gizmom.

    To razvijanje tolerancije je zadnje u spisiku razvijanja abilita.

    Od 25lvl reaper radi preko 2000dmg, naravno ako ulazes u povecanje demage Black Holea.

    Kad zavrsis postavi screen shotove da vidimo ti statse.
     
  16. germanijak

    germanijak Novi član

    nema beda, al potrajat ce:) mukotrpno je na ovoj tezini...
     
  17. germanijak

    germanijak Novi član

    ide polako...

    jos da mi bude lakse imam bug na uper hadaru zbog kojeg nemogu uc u interakciju i nemogu otkljucat srebrnog duha iz ljutite kutije:)

    da, nije nemoguce na imposible... al je jebeno tesko:)

    u pocetku se krpas i ide... kasnije sam sastavio all dwarf ekipu jer drugacije nije islo. Sad sam dosao do uneadova u zemlji elfova i morao zamjeniti dwarfove s elfovima, ali da to ucinim posto nemam ni piblizno golda, morao sam se zalatit s dwarfovima i izginit, da mi kralj da pomoc. Eo sad furam ancient entove, i entove kao cuvare elfovima, druidima i royal tornovima. entovima vampiri i duhovi nemogu nista jer nemogu sisat drvo:) a posto nemaju vatre nemoaju rijesenje. thornsovi se samo kote, elfovi skidaju s duble shotom.... e jos da imam huntere... al nemam ih nigdje za kupit.

    za demone kontam okupit ekipu ljudi zbog fire rezista... za labirint devile da jebu zmajeve... a za orcove... e to stvarno neznam:(

    Uglavnom, jako zabavno i izazovno igrat... preporucam svima koji su presi na slabijoj tezini da se dokazu:)
     
  18. germanijak

    germanijak Novi član

    Evo moja najveca pobijeda dosada... imposible, oslobadjanje drveta zivota od orca...

    LVL 16 - 10k leadershipa

    Usporedba... 39 ogri na mojih 8 ancient entova...

    [​IMG]

    Kako?

    S puno korova i non stop sleep od dryada, putem carolije fantom i magic spring za skoro neograniceno mane.

    [​IMG]
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Cuj Blentavi Isus, Boze sacuvaj :D Pa kakav je to nik.

    Jao kume sta tebe ceka, ovo je talaska!
     
  20. germanijak

    germanijak Novi član

    a pa da... ceka me kralj undeadova, baal, nexy castle, orcsi i prokleti zmaj na kraju... kad se prebacim na demonsku vojsku bit ce lako pobit zmajeve i orce, al dotad... pogotovo ce bit veselo protiv demona.... :(