Kosarkaska reprezentacija na EP 2011 u Litvaniji

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 5, 2010.

  1. becke

    becke Aktivista

    Prognoziracu kad se obavi izvlacenje grupa, ovako bas i nema smisla.
    Iznenaditi mozemo, ali u Europi u ovom trenutku sigurno ima 10 boljih reprezentacija od nase, ako ne i vise.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Najbolji plasman smo imali na prvom EP gdje smo ucestvovali, pod vodstvom Delibasica i Mutapcica, prvenstvo je bilo u Njemackoj. Poslije toga nikad nismo prosli u famozni drugi krug za koji je trebala jedna pobjeda, a realno imamo tanak roster od kad je otisla generacija Markovic-Firic-Alihodzic-Avdic i ostali.

    S druge strane, ako bude ozbiljan pristup, Slovenci nam vrate barem jednog igraca, Teletovic bude ozbiljan i tome dodamo ozbiljnog naturalizovanog igraca, mozda bi i mogli proci u neku drugu fazu ili eliminacijsku rundu. Problem s ovim je sto ima previse "ako" i "mozda".
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Enise, o kojim igračima se radi? ( nisam dobro informisan)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Preldzic, Rizvic, Begic...
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Prije par dana je bila press konferencija u KSBiH gdje je otprilike ponovljena stara prica, novca treba, drzava ne daje dovoljno, ako se ne uplati 30.000 eura za EP2011 necemo ni ucestvovati i treba jos novca za pripreme, odlazak itd. Takodjer, opet se diglo pitanje ovih igraca sto ne zele / ne mogu da igraju za reprezentaciju, a navodno je Hadzic napravio neki spisak od 24 igraca na koje racuna.

     
  6. Esh

    Esh HWB

    Jos par informacija vezanih za nase igrace i reprezentaciju:

    - U Top 16 za Euroleague prosla su tri nasa igraca, odnosno njihovi klubovi, Teletovic (16,8ppg, 5,7rpg) i Caja Laboral, Djedovic (9,3ppg, 2,5rpg, 2apg, 1,6spg) i Lottomatica Roma, Bajramovic (11,4ppg, 5,8rpg, 1,5apg) i Lietuvos Rytas. Izvrstan prvi dio sezone imao je i Varda (13,3ppg, 4,5rpg) te je vjerovatno bio najbolji igrac Prokoma. Svi navedeni igraci su posebno u posljednjih par kola igrali jako dobro.

    - Prije dan-dva za Lottomaticu je potpisao i Gordic, jos se oporavlja od povrede, ali bi mogao igrati u prvenstvu Italije.

    - Neko je izbacio informaciju da bi kao naturalizovanog igraca mogli angazovati Keitha Langforda iz Khimija, koji je eto, sasvim slucajno, bio jedan od najboljih igraca prve faze Euroleague.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Evo i grupe za prvenstvo u Litvaniji. Skeptican sam po pitanju okupljanja najboljih kosarkasa koje "imamo" jer je vecini u interesu prvo lova (klub) pa sve ostalo, no, grupa je cak jedna od "laksih":

    Grupa A: Španija, Turska, Litvanija, Velika Britanija, Poljska, Kvalifikant 1
    Grupa B: Srbija, Francuska, Njemačka, Izrael, Italija, Latvija
    Grupac C: Grčka, Hrvatska, Crna Gora, Makednija, Bosna i Hercegovina, Kvalifikant 2
    Grupa D: Slovenija, Rusija, Belgija, Gruzija, Bugarska, Ukrajina
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Citao sam intervju sa Teletovicem i rekao je da 100% nastupa na prvenstvu.
    Nadajmo se da ce se svi pozvani odazvati i da cemo opravdati poklonjeno mjesto na prvenstvu.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Je li dalje ide prvih 4 iz svake grupe? Ili ono ako pobjedis jednu ides dalje :D Ispao sam iz fazona.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Od naredne sezone u nasoj ligi na parketu uvijek mora biti jedan domaci igrac rodjen 90-te ili poslije :) Recimo da je ovo donekle pozitivan potez, no nisu imali hrabrosti da ogranice broj "stranaca".
     
  11. becke

    becke Aktivista

    Ja mislim da samo kod nas ima da se igraci iz susjednih zemalja ne tretiraju kao stranci.
    Pozitivan potez za razvoj mladih igraca sigurno.
     
  12. malavila20

    malavila20 Novi član

    Grupa C je 100% regionalna.
    hehehehehehehhehe
    Ne uopce nece biti rivaliteta, ni psovki.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    http://www.sarajevo-x.com/sport/kosarka ... /110312023
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Sto se tice "stranaca", navodno je opet izabran Domercant. Usput, ko je Diego?
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pise ti na linku :p
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Turnir 6 reprezentacija u Sloveniji bit ce i na BHRT, pocevsi od subote, 18.20h, BiH-Makedonija.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    zar nije dosad bilo prva tri iz skupine?
    pa onda 2 skupine po 6, gdje 4 prvoplasirana idu u četvrt-finale
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da ove godine imamo sansu da makar grupu prodjemo,imamo stvarno vrhunske igrace,valjda ce trener to znati povezati
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mi smo nekad imali jaku repku, u zadnjih 4-5 godina je sigurno nemamo.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ganjam raju da odem na one prve utakmice. Bice mocno ako prodju.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk