KUPOVINA NOVE KONFIGURACIJE, SAVJETI, KOMENTARI?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by smirgl, Aug 27, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj sto dodje sa procesorom ti je taman.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    ASUS P8Z68-V LX
    Intel i5 2500 + CoolerMaster Hyper 212+
    Kingston HY Blue DDR3 4GB 1600Mhz (x4)
    Seagate HDD 1TB SATA3
    PNY nVidia Quadro 600 1GB
    CoolerMaster RC-430-KWN1
    Seasonic PSU 520W modularno
    DELL LED Ultrasharp IPS U2412M

    Izadje oko 2.500 KM po konfi u Baricu. Imal sta da je fula, da promjenim dok nisam uplatio?
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Jeste da nisam u toku sa tehnologijom opcenito ali koliko sam upratio ganjajuci sebi konfiguraciju ovo bi trebalo da se moze sastaviti za dosta manje kesa..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je poskupilo, osim DDR3 memorije, vec dugo je tako. :D

    Pogotovo su skupi Intelovi procesori i ploce.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    AMD je krivac sa faildozerom...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest. Ali i na polju grafickih kartica su izgleda oba proizvodjaca dogovorila vise cijene.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kod Vede je konkretno krivac ovaj ips monitor :D Osim ako nije neki jeftini ips, ne pratim dugo vec trziste monitora.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Monitor je 470 + PDV. Malo ova Quadro grafa zakla, 393 + PDV
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda nije do monitora :D
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda su neke komponente i jeftinije u drugim radnjama (greskom stavljen i 212+ i TX3, za 212+ sam se odlucio), al cika Slavo je jedini koji je bio voljan uvesti mi Quadro iz USA.

    [​IMG]
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa poprilicno skupo s obzirom da je unutra "samo" 2500 CPU, nije ni K, ali eto valjda vecu cijenu opravdava quadro GPU i IPS monitor.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Zar ovi bez "K" nisu zakljucani? Danas cackam malo po BIOSu, dignem na 3.7 GHz, sejvam, et ga CPU na 3.7 GHz..

    A zipa nVidije jadova, ovo malo smece je u biti GT 430, al napisu driver maksuzija za njeg i 3D Max & zacijene ga 5x vise i gledaj razlike u performansama:

    [​IMG]
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg. Vedo, kapitalizam je to. :mrgreen: :mrgreen:
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebam prijatelju naručiti kakvu konfu sa monitorom sa pika, budžet do 550KM. Pa ako ima ko kakvu pametnu sugestiju bujrum.

    EDIT: Brozz mi nudi
    Phenom II 955
    Gigabyte MA770-UD3P
    2x2GB DDR3 1600MHz
    Thermal Take 500W
    80GB SATA II
    Monitor 19-a samsung neki.
    Kuciste

    540KM. Al nema grafe...
     
  15. techton

    techton Aktivista

    Ja imam neku konfu na leru sa zvucnicima, dakle fali kuciste, napojna, mis i tastatura, jer je to moja "stara" konfiguracija koju sam odlucio mijenjati prije nego sam je i dovrsio.

    CPU: C2D E7300 2,66GHz
    MB: ABIT A9WD-MAX
    RAM:2+1GB 800MHz
    HDD: 80GB SATA 2
    DVDRW
    Zvucnici Logitech X530 5.1
    Monitor Benq 17"
    GPU:HD4870 1GB

    Ako si musterija mozda da i to nabavim ili reci cijenu bez navedenih komponenti.
    Sve je naravno ispravno i funkcionalno.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzet je na kraju još isti dan neki AMD dual core ova nova serija sa integralkom.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba neka konfa oko 500 KM, samo centralna, bez diskretne grafe. Ne pratim ovo puno, pa da vidim ima li kakvih prijedloga. Po piku ima nekih naizgled finih ponuda, pa bi to bilo ili i3 2100 ili A8-3870K. Ostatak konfe nije ni bitan, jer tu nema puno odstupanja, s obzirom na budžet. S obzirom da je tu već 6670 spremna za upotrebu, kontao sam da je bolje A8 radi Dual Graphics. Sad me interesuje ima li problema sa DG? Ako taj Dual Graphics stvara velike probleme, kontam da je bolje ići na Sandy Bridge. Isplati li se čekati Trinity? Ne vjerujem da će kod nas, i ako bude dostupan odmah, biti pristupačan za ovaj budžet. Konfa bi se koristila makar tri godine, a vjerovatno i duže. Reza je 1440*900 pa bi to trebalo biti solidno, pogotovo ako DG radi kako treba.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba mi mala pomoć da sastavim konfu za prijatelja. 2800KM budžet samo centralna i tastatura i miš. Uzimao bi sve preko pika, mora biti novo i sa garancijom.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ajde ba forza kao da nikad nisi sastavljao konfu pa ti treba pomoc.

    3770K ili 2600K do 600KM

    Ploca do 350KM Z77 ili Z68

    4 x 4GB ili 2 x 8GB 1600MHz DDR3 do 200KM

    HD7870 grafa 490KM

    Cooler Noctua NH-U12P SE2 ili NH-D14 (polovan) do 115KM

    120GB SSD 250 - 300KM

    500GB HDD

    Kuciste kakvo kvalitetno 150 - 200KM

    napojna 600W modularno do 200KM

    Ukupno oko 2500KM i jos kupis periferiju,a vjerovatno bi ovo i jeftinije izaslo.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma vjeruj drug nemam pojma bez zeze. Oko ploča sam teški kloc a ne znam bi li ivy ili sb. Znam ovako okvirno ali sam levat za sastaviti a pare nisu male pa da ne zajebem. Volio bi uzeti sve na jednom mjestu. Poslao sam didiju pm pa da vidimo šta nudi. Budžet je 3k ali u to treba gorivo što ćemo do Sarajeva i ostalo.

    Grafu kontam gtx680 750KM od killbilla.