Mass Effect 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Dec 13, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    LoL ne mogu da vjerujem o cemu PasaDerpeSpieler raspravlja.. :lol:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uglavnom, prvih trideset do četrdeset minuta igre više gledaš cinematice ili ingame non-playable sekvence nego što igraš. Već sam na početku isfuran kakva je igra, poglupljivanje na kvadrat, isprano sve redom, Ashley odron (a kako sam je gotivio u prvom dijelu) i tako to. Valjda se sve ovo popravi tokom igre.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Postedite nas bezveznih komentara. Nije valjda dotle doslo da se i ova tema mora moderirat?
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Zanimljivo. Ja sam prestao bilo sta ocekivati najavom ME2. :lol:
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Zato što ti se nije svidio ME2 kakav su najavili ili zato što su ga ikako najavili? Ako je ovo drugo, čudi me da nisi imao pojma da je ME još i prije nego je izašao kec, bio najavljen kao trilogija.

    @zoi - početak je ubjedljivo najslabiji dio igre, nakon toga postane puno, puno bolja.

    Sinoć sam je završio i mogu razumjeti neke kritike
    odluke tokom igre i skupljeni war asseti nemaju konkretnog utjecaja na kraj (mogli su, što se mene tiče, posuditi par ideja iz ME2, ali onda bi se neko opet žalio što furaju isti fazon na kraju), falilo je tu još malo šminke (tipa Wrex koji motiviše svoje ratnike, dok oni dole stoje i bleje ko telad), par rupa u priči (kuda je Normandy na kraju išla i otkud odjednom neki članovi posade na njoj) i sl. - ali ništa game-breaking
    , dok su neke druge, blago rečeno, neosnovane. Sve u svemu - svidjelo mi se. Tako da i dalje ne kontam čemu *tolika* halabuka - kraj vam se može, a i ne mora svidjeti, možete reći kako ima par rupa u priči, ali ne možete reći da je nedovršen. A što se tiče lažnog reklamiranja - ne nasjedate valjda na sav taj hype i silna obećanja? Ponavljam - razumijem neke kritike i zamjerke (iz gornjeg spoilera), ali dizati ovoliku frku je fakat pretjerivanje.

    Kao kompletno iskustvo, Mass Effect trilogija je odlična i put od početka do kraja zaista poseban. A sad možemo čekati Witcher 3, da vidimo hoće li CDProjekt RED uspjeti nadmašiti svo ovo prenošenje odluka i likova iz prošlih igara u novi nastavak i, prije svega, donijeti bitne i konkretne posljedice. Što ME3 nije uspio, ali što ga ne čini ni manjom ni manje vrijednom igrom.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Zato sto je eksplicitno pomenuto pojednostavljivanje igre, odnosno ukidanje elemenata koji su igru cinili dostojnim RPG-om. Znao sam da ce biti trilogija, vec je to najavljeno na E3 2006. godine.
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    [​IMG]
     
  8. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Fair enough. Ali ta mi recimo i nije toliko smetala. Kakve sam tek progutao pred kraj i na kraju Heavy Raina... willing suspension of disbelief mi nekad baš ide od ruke, a u ovom slučaju (prilično) lakše nego u spomenutom Heavy Rainu.
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Interesantno je kako se ljudi baziraju prije svega na negativne stvari ME 3, ne mislim konkretno na HWB već generalno gameri.

    Odigrah je i ja konačno, moram reći da je ODLIČNA igra ko igra, ono overall score. Gameplay iskustvo na nivou, na momente mi je bila bolja od keca, a dvice se plaho i ne sjećam.

    Što se tiče ovog "famoznog" endinga, odlučio sam da na to gledam kao jedan massive troll od strane BioWare-a :smt003 Znali su ionako da će je ljudi massovno :)D) igrati, privukli pažnju "glupim" krajem, i onda nas mogu vući za nos sa DLC-om/-ovima (??). Ja sam očekiv'o mnogo gore s obzirom na svo pljuvanje, na kraju sam samo zbunjen ost'o :D Ma haj, uvijek ima gore...
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Igra je sranje. Šteta. Prvi dio je odličan, drugi se dao igrati, dok je treći preporučljivo zaobići. RPG elemenata više nema na mapi. Tužno.
     
  11. vutra

    vutra Komšija

    Informacije o DLC-u u Aprilu, vjerovatno na PAX-u dok se budu štitili od cipela :lol:

    In the meantime, ponovo prelazim ME2.
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ko da gledam opet će biti pomama za DLC-om, posebno od onih koji su pljuvali trojku.

    BioWare je uspjesno izvrsio indoktrinaciju :lol:
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja obično kupujem DLC kada mi se svidi igra. Ta tvoja stoji jedino za HC fanove serijala.
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ma da, dvojka je OBILOVALA rpg elementima, pa dvica je avanturica spram zadnjeg dijela :roll: Ko hoće RPG, zna se šta se igra.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Šta sad to treba da znači : '' ko hoće RPG - zna se šta se igra'' ? Uostalom sam si sebi odgovorio.
     
  16. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Nije bilo pitanja :D Pa treba da znači da ME nikad nije trebo biti "the real deal" rpg, niti ga ja lično gledam kroz tu (ili bilo koju drugu) etiketu, bitno mi je iskustvo samog igranja. Čak ni kec nema puno tih rpg elemenata. To je čitav jedan univerzum, sa svojim lore-om, planetama, likovima... znaš već. A po meni je nekako bitnija ta "veća" slika, baš imaš osjećaj da si dio neke realnosti. Velik je projekat uvezati to sve, od prvog do trećeg dijela, ispadi (namjerni ili nenamjerni) su nužni, ne mislim pri tome na ending samo.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne kontam šta je onda ''real deal'' RPG ? Originalni ME je imao širi izbor nadogradnje lika, širina dijaloga i dijalozi su direktno utjecali na priču, haman je bio pa open-world igra. Gdje je ovdje izbor da izađeš pa da lutaš po planeti ? Ako ovo nije RPG, onda ne znam šta je. To što nove generacije igre sa ''puškom'' odmah okarakterišu kao shooter-e, to je onda valjda neka druga tema.
     
  18. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ne znam ništa. :D Možda je do mene, jer imam dojam da je sav taj "izbor" i osjećaj da imaš direktan utjecaj na priču, iluzija. ME je više od igre, kompleksna priča, barem ja to sebi idealiziram da bi više uživo. Ne kažem da nisam psovo u toku igre i govorio "e jes ovo glupo, jes ovo retardirano" itd. Očekivanja ba, to je najgore. Više me brine opsjednutost penisom haha, Crucible is one giant dick :lol: Ne znam jel ko gledo sci-fi seriju Lexx, tu ima sličan "brodić"

    edit: evo ga xD [​IMG]
     
  19. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista



    hahahaha
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Eto, zavrsih je i ja, i mogu reci da je kao cjelokupno igrace iskustvo meni odlicna, a sto se tice kraja... svidja mi se.
    Naravno, mogli su ga bolje odraditi, uraditi da odluke koje je igrac cinio tokom sva tri dijela imaju uticaja i da se krajevi razlikuju osim u nekim sitnicama i bojama, ali svidja mi se ideja o indoktrinaciji Sheparda ili pokusaju iste, zavisno, je li, koji se kraj odabere. Ja sam odabrao crvenu opciju, s tim da Shepard nije prezivio jer sam imao 3500 efektivne vojne snage (u sustini skupljanje vojske ima samo ovu posljedicu - 4000 i vise Shepard ce preziviti, u suprotnom umire).
    A sto se tice odluka tokom cijele sage, imaju uticaja - srecete likove koji prezive u prva dva dijela, a koji mogu imati nekad znacajan uticaj u pojedinim misijama, a nekad su to samo kozmeticki momenti, odluka vezana za Rachni kraljicu, spasavanje galaktickog vijeca, istrazivanja vezana za lijek za Krogane, istrazivanja vezana za geth, pa onda sitnice tipa onog Shepardovog obozavatelja i sl.
    Ne znam, Bioware je mogao izbjeci kukanje raje da je izlistao creditse nakon animacije borbe u zemljinoj orbiti prije zavrsne misije - ako si skupio dovoljno vojske, pobjeda, u protivnom mahanje usima ili tako nesto, ali meni se vise svidja ovaj neki mindfuck sa onim malcem i nagadjanjem sta on, ustvari, predstavlja. Po meni je to manifestacija pokusaja indoktrinacije Sheparda, a ne neko uber bice/bozanstvo/ultimativna vjestacka inteligencija koja je stvorila sinteticka bica zarad unistavanja inteligentnog organskog zivota u namjeri da sprijeci njihovo unistenje od strane sintetickih bica koje oni sami stvore. :D
    Volio bih da su objasnili i sta se desilo sa party memberima, posadom Normandije, Zemljom, ljudima, turijancima, asarijima i ostalima kroz neki strip na kraju ili nesto slicno, ali mozda to urade u nekom od narednih DLC-ova.
    Ima rupa u prici, bugova, i jos kakvih mana, ali i pored toga meni je ME trilogija ostavila sladak okus u ustima.