Microsoft Xbox360 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Nov 16, 2005.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Ovako izgleda ;

    [​IMG]

    Dakle 12V- 12,1 A
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ako nije jasper ne kupuj ni slucajno, tj.ako mu ne stoji oznaka 12V-12,1A ko sto pasha rece.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Da se malo pohvalim, uzeo sam X360 Slim 250GB, konzola je extra lijepa & extra tiha. Uzeo sam jos origi Forza 3 i F1 2010 pa me sad zanima jos ovo oko online igranja, ja sam valjda uz konzolu trebao dobiti 1 mjesec free koristenja Xbox Live usluge, al ja u pakovanju ne mogu da pronadjem igdje kakav code ili sl. Ili to sama konzola odradi?
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Registrujes se na Live i dobit ces mjesec dana, ne treba ti nikakav kod, ako imas hotmail/live adresu onda samo puknes mail i password i to je to...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad sam 1. put upalio ovaj novi Xbox ja sam za Country stavio Germany, jer nije bilo ni BiH ni Cro u listi. imal tu kakvih folova?
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nije bitno...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ukucao sam svoje Live podatke, i ok radi Win Live, ono, mogu skinut patch za igru, trailer, neki dodatni free sadrzaj i sl. al kad u igri odem na "Multiplayer" javi mi gresku da mi je potreban Gold Acc da bi mogao online igrati. Ocito ga meni nije dodijelio mjesec dana dzabaluka..
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Pravac eBay ili gamecards.eu :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    thx Enise, uzeo sa gamecards-a, ev ga uredno radi :)
     
  10. bagi

    bagi Novi član

    Jucer mi je dosao Xbox od lika sa pik-e. Sve je super ja prezadovoljan, a sin jos vise :) Posto sam dobio 4 wireless kontrolera sa konzolom, gledam na DealExtremu neke baterije tipa ovo: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31832 ili http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.37216, pa me interesuje isplatili se ovo? Trenutno koristim punjive baterije, al' morao bih kupiti jos jedno pakovanje, a to je oko cca 30 km, pa kontam mozda je bolje uzeti ova 2-3 battery pack-a?
    I jos jedno pitanje :). Jel moze volan direktno da se spoji na Xbox preko USB-a? Imam Momu pa ne bi bilo lose da moze :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    na MOMOu zaboravi, kao i na G25 i sl. Na xbox ide Microsoft Racing Wheel i Logitech DriveFX Wheel, nista drugo.
    sto se tice Dealextrema i dzidza, ja sam tamo uzeo HDD za Xbox i radi bez packe, tako da ne vidim razlog zasto ne uzeti te baterije tamo ;)
     
  12. bagi

    bagi Novi član

    Ma i ja to kontam.... upravo gledam sta mi je najbolji deal :) od ovih silnih baterija. Imas li Vedo predlog :)
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Bagi jesi li siguran da ti je xbox jasper, posto sam i ja gledo taj na piku?

    p.s Naruci li ti ikad Vedo onaj Transfer kit za xbox sa dealextreme?
     
  14. bagi

    bagi Novi član

    Jeste. Pasha je postavio sliku i ja sam trazio od lika da posalje isto to (voltaza) :). Ma ko bombona je skoro pa novo, nema packe na njemu. Nadam se da ce sluziti dugo bez poznatih kvarova.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma to ti je najbitnije a zadnja istrazivanja su pokazala da je Xbox 360 najsigurnija konzola sto se tice kvarova, naravno sa Jasperom i to tek oko 1% kvarljivost dok je npr. PS3 oko 10%.
     
  16. bagi

    bagi Novi član

    Iz tvojih usta u bozije usi :)). Moram provjeriti koji je firmware, jer mi neke igre ne mogu, assassin itd. Trenutno je spojen na plazmu onim kompozitnim kablom, al veceras ide preko pojacala u tv, uff al ce da grmi :)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator


    narucio & stigao mi, al ono govno sluzi samo za prenos save-gameova sa X360 HDDa na drugi X360 HDD

    De ti to spoji HDMI kablom, kakav crni kompozitni ;)
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Kako ce da progleda kad spoji sa HDMI haha :D Bas sam upravo iz dosade uporedio kakav je kvalitet slike .
     
  19. bagi

    bagi Novi član

    ... spojeno sa HDMI. Onaj dan mi je falio HDMI kabl, pa sam morao onako cisto da provjerim da li sve radi. Bacio sam ga preko pojacala, ma strasno koji je uzitak :)
    Btw, hvala na savjetim Vedi, Pashi, suppa_FMB i svim ostalima :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    http://www.winrumors.com/microsoft-prep ... r-windows/