(Ne)naplata zavrsenog posla

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Jan 20, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi nasao covjeka pitati kad je u belaju.
    Ako neces da radis za neke amonimne likove vani preko interneta, uvijek mozes napraviti svoj website, odnosno portfolio, gdje ces moci pokazati ljudima sta radis. Praktican primjer ti je web dizajn, mozes nuditi usluge i preko pika. S prijateljem sam "zamalo" pokrenuo biznis, i trebao sam s ljudima da sklopim ugovor, medjutim fakultet je poceo, a posto smo na razlicitim fakultetima, pauzirali smo sve aktivnosti. Evo ti jedan primjer za pocetak:

    http://www.kulen-vakuf.com/index.php?op ... Itemid=102

    Formiranje cijene:

    http://www.draganvaragic.com/weblog/ind ... ade-sajta/
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lol, interesuje me gdje ovaj placa PDV kad ti naplati cijenu stranice + PDV. Ne vidim nikakvog ID broja.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Lik je lamer, a i naziv stranice mu owna. Jesu jadni ljudi koji su mu klijenti, ali svako na svoje vuce. Ovo sam odabrao slucajnom metodom odabira na pretrazi, cisto radi cjenovnika.
    Imam dvojicu kolega koji se dugo bave ovim poslom, a evo i njihove stranice:

    http://www.colorelectronic.com.ba/
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    plati ga na burek sto jede kad pravi stranicu.Kad svi guraju taj pdv sto nebi i on.Btw hvala ico
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Polako Vedo budi jos malo fin sa njim..imaj strpljenja....s vremena na vrijeme mu salji smirene sms-ove i mailove(npr svakih par dana) apelujuci na ono najbolje u njemu...tretiraj ga kao normalnog covjeka koji se malo zanio....iznenadit ces se koliko ova tehnika moze biti efikasna....garantujem da se covjek moze probuditi...prijetnju silom sacuvaj za kasnije...to je najlakse....ako je covjek varalica sigurno je vec oguglao na prijetnje silom...a tvoja prijetnja na daljinu tesko ce ga prepasti...a dok prodje jos malo vremena otvorice ti se novi vidici i informacije i nacini kako da ovo rijesis sa dobitkom...tako da ces na kraju dobiti i svoje pare , ali i nezaboravno poucno iskustvo, informacije i uvide...pa ce ti mozda na neki nacin i biti drago sto ti se sve ovo desilo, i mozda ces za par mjeseci, lezeci ugodno zavaljen na krevetu sa gamepadom u rukama, razmisljati o ovom periodu kao vremenu u kojem, iako si se malo nasikirao, spoznao neke stvari koje su ti sada omogucile mnogo rahatniji i bogatiji zivot... :smt007
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    :smt007
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  8. Juka

    Juka Komšija

    U pravu je Zlaja, barem kod mene sta sam god pokusao srkletom nekim da rijesim, nikad nije ispalo dobro, samo smireno i sve ce se zasvrsit kako treba!!!

    A neku vecer sam usnio kako ce Vedo dobit te pare i meni kupit novi proc i plocu :smt003
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo Zlajino jedino uspije ako se cojku desi nesto toliko lose i ako makar sekund vjeruje u "nesto" pa da pomisli, "vidis to mi je zato sto varam svijet" :D
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Zlaja, izadji na regionalne izbore i imas moj glas!! :D

    Saljem tipu svaku noc mail gdje ga oslovim jos sa "hello my friend", nema odgovora.. Na telefon kad zovem uvijek je odgovor "He is not here currently, call later".. Al sabura Vedo, samo sabura :cry: :twisted:
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Veliki su to igraci, da ne kazem prevaranti. Ti si mu vjerovatno 1000ti slucaj, tako da je to njegov nacin poslovanja. Imao sam i ja prilike raditi sa takvim ljudima, na srecu bez moje stete ali sam gledao kako odradjuju druge. A ako imas zivaca probaj jos kako ti Zlaja savjetuje, ako ne onda probaj zaprijetiti i na kraju objavi po netu, nema trece :)
     
  12. GW

    GW Moderator

    Tu Guybrush Threepwood metoda 100% radi. Dakle ili ga moli dok ti ne da pare ili mu prijeti dok ti ne da pare. Kako god okreneš, na kraju dobiješ ono što si tražio. :D
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija


    jedan dobar poznavatelj ljudske prirode je rekao: Ako se trudiš i radiš nešto da bi bio sretan, radiš to naopačke, prvo budi sretan i zadovoljan pa ćeš onda to i postići......na kraju krajeva te pare su ti i potrebne da bi bio srecan i smiren a ne nesretan i uznemiran sto se lako moze desiti ako osoba po svaku cijenu zeli da preokrene situaciju...za pocetak prihvati ideju da si ostao bez tih para, oslobodićeš tako ogromnu energiju, a onda polako, smireno i neopterećeno, kao da igraš šahovsku partiju, povlači poteze jedan za drugim kojima ces uciniti sve sto je moguce da se dokopas te love...moje iskustvo pokazuje da ces imati i priliku da vratis novac i da se osvetis ako budes to htio....koncentriši se na svoj život u drugim oblastima , a u ovaj problem ostavi malo po strani da se kiseli izuzev sto ces ga kontaktirati svakih par dana....kad si smiren i neopterecen rezultatom, čarobne stvari se dešavaju...i otvaraju se nove perspektive...a tvoj um, umjesto u fight and flight modu funkcioniše na novoj višoj i efikasnijoj razini...


    evo otvorio si ovaj thread i mi cemo svi pratiti , raditi brainstroming i slati info kako da preokrenes stvari...jedna dobra ideja ili sretna okolnost je sve što trebaš... idealno bi bilo fizicki ga locirati i nekako doci u fizicki kontakt sa covjekom i priprijetiti mu, ili otudjiti neku njegovu stvar, blokirati mu sajt(ako ga ima ili nesto slicno) ili ugroziti njegovo normalno funkcionisanje socijalnim pritiskom (npr dolaskom u kontakt sa njegovim kolegama, rodbinom i sl).. ali dok ne skontas kako to uraditi cooliraj...samo da sacekas 7 dana nista ne poduzevsi stvari ce se mozda rijesiti same od sebe ili u najmanju ruku imat ces izuzetno bolju perspektivu , stanje uma i bolje alternative izmedju kojih ces odabrati....

    kad vec spominjem rjesavanje situacija samih od sebe, sjecam se jednog slucaja kad je mene jednom jedan tip tako izradio, nije bila u pitanju tako velika lova, 100-200 KM najvise, ali meni je bila potrebna, a i mozda mi je vise od svega bilo krivo sto su me 'izradili' i sto sam 'ispao glupan i naivan' i ja sam mu naravno slao nervozne mailove pune prijetnji gotovo svaki dan...sve dok se nije nakon jedno 2-3 hefte covjek javio mailom, izvinjavajuci se da da mu je umro otac i da nije otada palio komp uopste te mi je onda uplatio lovu hehehe..sad dal mu je umro otac stvarno il se pokajao ne znam... :mrgreen:


    p.s. jedan od mocnih role playing modova u koji se mozes ukrcati je game playing mod...jer ti si u tome izuzetno dobar... shvati ovaj izazov kao prelazenje uzbudljive izazovne i najnovije igre, mozda najjace igre koju ces igrati u 2011 i jedine igre za koju ces biti placen...Ti, Vedo, ugledni clan hwb communityja i mozda nas ponajbolji gamer dobio si sansu od univerzuma da odigras najnoviju nenajavljenu HIT igru, potpuno novi zanr, mjesavina virtualne igre i realnosti, mjesavina avanture, arkade, rpg(nadam se ne i fps)... ne pokusavas stici do kraja za jedan dan, nego je, lagano uzivajuci, fazu po fazu prelazis dok je na kraju ne predjes, i poslije ti bude i drago sto si je presao, ali i pomalo zao sto se zavrsila i sto su razvitak skilova, uzitak i uzbudjenje zavrseni...ali uvijek ces se sa radoscu i sjetom sjecati tih uzbudjivih katkad frustrirajucih(radi bugova i sto je igra nerealna ili preteska ili pomalo glupo napravljena), ali uglavnom i ukupno gledajucih stimulativnih i velicanstvenih trenutaka.. da ne spominjemo nagradni fond, od kojeg ces par stoja podijeliti nama koji smo ti snimili piratsku kopiju i davali tipove za prelaske pojedinih faza :smt007
     
  14. wudu

    wudu Aktivista

    Zlaja car si majkemi! Boje u srandardnom post sivilu! :D
    Sry za spam, ali morao sam jednostavno.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Zlaja, zasluzeni "Časnik za moral".
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kralj, šah, car... :)
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jest, jest, Zlaja zaslužio si.
    Još da napravimo kakvu anketu pa da ti na demokratski nacin postavimo taj status :wink:

    EDIT: Status je vec tu :)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a jbt Zlaja, ko da umjesto tebe pise Vidovita Dzemila :) :) ko da horoskop citam :lol: :lol: :lol: sigurno Vedo mozes naci nekog finog hackera, da mu malo poremeti taj sajt :) prije toga ga fino obavjesti i tome. to ti je za sad mozda i najlakse :D naravno, tamo gdje si nasao posao koji je on nudio, napisi sta ti se desilo, i ko ti je to napravio, da ne bi jos neko nasjeo.... mozda ce ti i platiti da obrises post :D ako treba da ga malo zatrpamo mailovima, daj podatke xD
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma ja nebih nikakve nelegalne poteze pravio,čuj hackovat-mu sajt( valjda si se šalio),lagano i legalno i onda...

    BANZAI !!!
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Zlaja lave koji si ti optimista, treba ti dat da pises rubrike od Avaza pa do Glorije redom :D Ako nista, tjesi me da ni ostali zaposleni jos nisu dobili plate, pa nisam jedini, to ti je ono ko u skoli, kad jedini dobijes keca krivo ti, kad dobije po' razreda nekako ti bude lakse :D

    ma jok to Kolinse, 'silu' cuvam kao najzadnju opciju, rijetko to prolazi, samo lijepa rjec otvara vrata, kao sto Zlajaga rece ;)