Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Jednom sam uzeo mobitel kod njih i nikad vise :lol: ne znam sta sam mislio . Al ajde cojk konta nek doce nako uz racun rata , lakse je a i da ne msilis na hiljadu nekih ti racuna .
    Dorbo si prosao :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja opet uzimao Z3, w200, dvije 6303 i gw620.. sve ok. Samo jednom bio problem sa starom SIM karticom. Sa telefonima sve super.

    Desi se.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    na greskama se uci... kada sam uzimao, bilo ono lakse godinu dana placat jos malo za mob... ali tek sada vidim kolika je to glupost, nikad vise necu uzet na slican nacin mob :)

    ali koji indijanci rade u tom kao ovlastenom nokia servisu, trazim servisera da mi kaze do cega je tacno... normala, nije htio da se javi, jedino sto su mi pukli dvije kopce na zadnjem oklopu, eto ne znaju ni skinut okvir a da ne puknu zabice... nije ovo jedini slucaj, bas sam se nesto oko toga raspitivao i ganjao... cak i odredenim uposlenicima telecoma, koji su poslali svoje mobove na reklamaciju, kazu fizicko ostecenje, upao u vodu/solju/skvasen i sl... djaba, kod nas kupac nije ni najmanje zasticen, garanciju uvijek tesko izganjat... a kad se sjetim davno, dobio prvog digitalca iz use, ispadne i zaglavi se dugme,... a ljudi opet uvaze garanciju, jos pitaju hoces li novi uredjaj ili pare nazad...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nego jesi ti zadrzao onaj zamjenski, 6303 ili koji je vec bio? :D
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    cuj jos i da im ga vratim, sreca pa su tu napravili propust... sta je njima jedan mob, kada klepaju lopatom :smt005
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jao pa ti si izlevatio najveće levatine u bih haha :king:
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nisu oni levati vec ''tehnicka podrska'' na salteru :D
    Osim toga ovi sto primaju telefon na salteru nemaju obavezu da se bave otkrivanjem kvara, za to ima onaj mobis electronic servis ili kako se zvao taj dobavljac vec. Znaci svako od njih funkcionise zasebno.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mobis. Barem ne u Zenici.
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    isao je u mobis onaj, u sa... a ima i njihova naljepnica na kutiji. ma mutni su svi... :lol: teta na salteru samo uzme mob, provjeri serijski, i vidi do cega je kvar, da zna sta ce staviti kao opis kvara... isti pregleda da nije "fizicki" ostecen... i odnese ga u odaje... :lol: a eto, imao sam ludu srecu u nesreci, za zamjesnki, aj barem imam solidan rezervni mob sada, cak zgodniji zimi od ovog toucha, ne moram skidat rukavice i sl :D

    lekcija naucena, a ionako sam se totalno "ohladio" od mobitela.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Moja greska. Imaju razlicite dobavlajca za pojedine marke telefona.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da ne otvaram novu temu,mada vidim da se odavno nije pisalo.
    Uglavnom,od prije nekih mjesec dana mi je jednostavno prestao raditi bluetooth i radio.
    Kada pokrenem BT kaze "Unable to perform bluetooth operation" a kada radio pokrenem samo zablokira.
    FW je bio jako star,pa sam uradio update preko NSU na 51.0.006 verziju jer je pisalo da je to zadnja verzija za moj iako znam da je izasla i novija.Uglavnom,ni sam update-om se situacija nije promijenila.Opet ista stvar.
    Onda sam stavio i CFW C6v2 ali nema fajde,ne radi.
    Da li se ovo ikome desilo?Po nokia forumu citam da je nekima ovo bio "virus issue"!??Stavljao sam na njega i Kaspersky,update i scan uradio ali nista nije nasao.
    Izgleda da su BT modul i radio jednostavno crkli:-(
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A da probas hard reset, time bi rijesio eventualni virus. Izvadi memory card (prvo na nju spasi sto ti je bitno) i uradi hard reset. Ako problem postoji i nakon toga onda nije virus u pitanju.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je tako na N82 crkao BT, prvoj, doduse, uzrok je vjerovatno bio val koji je malo okupao na moru. Ali javljao je istu gresku...
     
  15. efo

    efo Komšija

    ja kolko znam, ti kad radis update fw-a, odradis hard reset usput...

    hard reset ti je u sustini isto kao da radis update fw-a na isti taj fw :D

    samo moguce je da je problem u kartici (virus se prenese na novi fw), jer update fw-a ne dira karticu, dok je hard reset formatira cini mi se. znaci odradi hard reset sa karticom unutra i trebo bi rjesit problem (ako je do virusa), prije toga spasis na komp sta ti treba
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja mislim da je hardver u pitanju.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma radio sam ja i hard reset i bez kartice i sa njom ali ne pomaze to nista na zalost:-(
     
  18. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Posjedujem ovaj telefon već možda godinu dana i uspijevam firmware update-ovati i općenito dotjerati ga kako treba, ali nikada nisam uspio "otključati" ga u potpunosti. Ne bih se želio gađati pojmovima, dakle je li riječ o "jailbreak"-u ili nečemu sličnom ... to prepuštaim iskusnijim forumašima. Stvar je u tome što sam od jednog prijatelja doznao da potpunim otključavanjem Symbian platforme na telefonu mogu instalirati znatno više aplikacija nego li inače i možda čak i Windows aplikacije !?! Interesuje me prije svega - da li je to istina ?

    Nailazio sam na razne video i tekst tutorijale oko toga, naime kao prvobitno je bilo potrebno nabaviti neki vid licence sa jedne kineske stranice. I sve je fino i lijepo objašnjeno, samo niko nije obraćao pažnju na to da su vlasnici te stranice možda nekad' i promijenili dizajn stranice pa su pojedine opcije pomjerene ili preimenovane ...
    Jer svi ti tutorijali su govori otprilike ovako: "klik na drugu opcije s' desna, zatim u padajućem menije odabrati treće s' kraja ...". Što sam ja i bezuspješno pokušavao. Pokušao sam i neke eksperimente sa prevodiocem u Google Chrome-u, te preveo čitavu stranicu i pokušao povezati neke stvari i sam nadoći na rješenje, ali i to bezuspješno ... Zašto ? Zato što ni u jednom tutorijalu na koji sam naišao nije pisalo ZAŠTO ĆE MENI UOPŠTE TA LICENCA! Već sve fino - klik tamo, klik 'vamo. Sva ta situacija me izživcirala do te mjere da sam se jednostavno prepustio sudbini da imam dobar telefon sa još boljim potencijalom, ali i da nemam ništa od toga.

    Situacija se naglo promijenila kada sam vidio aktivnu zajednicu ovdje na forumu i posebno ovaj thread, pa me jako interesuje - da li mi iko može pomoći ?
     
  19. efo

    efo Komšija

    ja mislim da ti govoris o programcicu koji omogucava instalaciju svih simbyan apsa (tema, igara i programa) bez gresaka tipa istekao certifikat i slicno.. taj programcic je ugradjen u novije kastm firmvere (cfw) i korisna je stvarka, ali meni ne znaci previse (kod mene je 5230), a sto se tice apsa za windows mobile platformu, to na nokii nes vidjet.. dok ne izadju nokiini windows mobile telefoncici tj.
     
  20. pac

    pac Komšija