novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    na toj rezi mozes,pusti senu ludjaka,lozi te :smt003
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    LoL.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ba sta izmisljas,to sad 6850 melje sve zivo!

    Ja igram BF3 na ultra na 1680/1050 bez AA i uglavnom sam lock na 60fps al bude situacija kad sletim i do 50fps.A to je to sto momak zeli.Znaci 6850 nece zadovoljiti negove kriterije a 560Ti hoce.

    MW3 leti na svakoj malo novijoj grafi.
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    nisam ja ni rekao da melje ova nista,fino se ponasaj,senu zezam malo
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Nemoj mi na Senu oko vadim za njeg :D

    On topic.

    Moze se sa 6850 fino igrat BF3 al na malo smanjenim postavkama,za Ultra treba jace a za AA treba stavrno jaka roba.Fazon je sto igra ne ide tecno dok nema 60fps dok recimo Crysis ide glatko cim prebaci 30fps.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema tu puno mudrovanja, ako ima u kesu 413KM za Palit GTX 560 Ti to je karta koju zeli..
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto ponovio sam to bar tri puta :D
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    o toj kartici na netu nista nisam mogao nac, reviewi su sve za sonic verzije ili neke koje imaju 2venta na hladnjaku, nasao jedan u kojoj je gtx 560 sa istim hladnjakomi tu kazu da nije bucna, i jos na amazonu neko ostavio feedback da je zadovoljan razinom buke
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sutra u jutro porani i trk u taj terabajt. :D
     
  10. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    nista trk, prvo sam poslao upite u 3 radnje jel imaju uopce na stanju ono sto hocu,ko bude imao njemu pare, da ne prevalim 240km bezveze
    u medjuvremenu se pojavila ponuda i gtx 460 1gb OC za 250km
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    pa mogu ti ja izaci u susret,imtec mi je 10 metara od kuce,pa da ti provjerim to sto imas na papiru od komponenti,pa ako hoces bujrum
     
  12. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    hvala na ponudi ali ne treba. ima tu blizu mene njihov zastupnik jedan njega cu sutra kontaktirat, pa da vidim odma i popust ako moze neki
     
  13. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    javili se iz imteca i terabajta

    opcija 1: 1112km (terabajt)

    p8p67
    palit gtx 560ti
    kingston hyperx blu 8gb
    seasonic ss 620gb
    + i5 sa pika 420km

    ili izbaciti graficku (u tom slucaju nju sa pika do 500km) a ubaciti i5 iz trgovine 1163km

    opcija 2: 1230 (imtec)
    p8p67
    i5 2500k
    kingston hyperx blu 8gb
    fortron aurum 600w gold
    + graficka sa pika do 500km

    ova palit gtx 560ti kad se usporedi sa referenc karticom ispada da je palit samo stavio svoju naljepnicu

    cini mi se ova fortron bolja napojna nego seasonic, malo me zbunjuje sto kod nje pise da je 18A na 12v, a kod seasonic-a 48A??
    uglavnom imtec skuplji za 60tak km ali to mi je trosak do sarajeva i nazad
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    provjeri jel dodje hladnjak za taj 2500k,jer u imtecu ne dodje to ti je jos 50-70 za dobar hladnjak...
     
  15. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    naglasio sam box, tako stoji i u predracunu koji sam dobio
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Idi na Imtec verziju i uzmi MSI 560 Ti HAWK sa Pika za 490KM (jedna od najboljih GTX560 Ti modela na trzistu) http://www.pik.ba/artikal/2050084/gtx560-ti-msi-hawk-1gb-ddr5-2xdvi-hdmi-twin-frozr-iii-256bit-/

    Dobra je ta Fortron napojna (ima 45A tj 540W na 12V+ railu) ali je neopravdano skuplja 20KM (kosta 194KM) i nije bolja od Seasonica..
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Provjeri ti dobro tu karticu od didi_sa,zbog garancije,jer sam je i ja htio kupiti ali mislim da je garancija iz neke druge drzave pa zato ;)
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni pola stvari ima garanciju iz stranih drzava. :mrgreen:
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nekom je to vazno,sta da ti nesto crkne ili slicno,ja samo otrcim i zamijenim dok se ti moras peglat jer je garancije iz druge zemlje :D
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nadat se da nece crknut. :mrgreen:
    A, sad za prave, sto se tice grafi, stvarno mi se ne isplati ovde kupovat, cak i zbog garancije, npr. ja svoju GTX 570 zbavio za 500 KM sa shippingom, a u nas GTX 560 Ti oko 550 KM-600 KM. Naravno u nas i dalje kupujem diskove, napojne, ploce i kucista naravno, a ostalo sto ima manje sanse da rikne, to gledam Ebay.