novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja sam svoju GT560Ti DirectCU 2 platio 490km sa 2 ili 3 god. garancije,sry on ot,u svakom slucaju ako budes kupovao tu GT560Ti od didi_sa dobro ti to pogledaj bar sto se tice garancije ;)
     
  3. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    mogu i ja uzet vani negdje, njemacka npr, ali carina i to... jedino cekat ng kad bude neko dolazio od rodbine, ali dotad stara 9500gt u novom sistemu nece gurat...

    HD6950 2GB za 510km sa 2god garancije...?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije losa 6950,pogotova ta sa 2gb meme jer ih se dosta da otkljucat u 6970,imaju cak i prekidac za aktiviranje rezevnog biosa ako sta zajebes flashanjem.A i 560Ti Hawk za 490 je isto odlican izbor.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    cuj nije losa...zvijer
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nema njih puno. AMD je sa cas sredio taj propust. Samo referentne kartice, i to one odmah s pocetka.

    Sapphire je izbacio jednu sa dual biosom i switchem, s kojom se moglo zezat, bez uticaja na garanciju.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ista kao i ona od 1Gb a ovaj 1Gb nece ti uopste trebati,on ti treba za neke velike rezolucije(ako misli da igra na lcd-u/plazmi),ovaj 1Gb je sasvim dovoljan za skoro svaki monitor ;)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ta dodtna giga memorije ima neke svrhe samo u multimonitor setupu/eyefinity inace ni na 30" monitoru nema nikakve razlike sta vise sporija neki procenat ova sa 2gb. Jedino dobro kod 2gb modela sto su se mnogi mogli otkljucat u 6970.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bas kao sto sam i rekao multimonitor i neki ogromni monitori :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sto frostbite 2 engine papa 1300-1500MB VRAM-a na 1920x1200? :D Pa i Crysis 2 isto uzima tako nesto oko 1,2GB. Rekao bih da je za trenutne igre pozeljno imati grafu do 1,5GB VRAM-a.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Fino je imati vise VRAM-a pogotovo za igre koje nadolaze..

    Gledao sam review gdje u BF3 HD6990 dere Asus Mars II karticu (dual GTX580 GPU) (koja je sigurno jaca od ATI) samo zbog toga sto ima 2GB memorije po GPU (vs 1.5GB na nVidia kartici) naravno u rezama za koje su te karte i namjenjene..

    Npr kod mene u Crysis 2 na 1280 x 1024 sve na Ultra,DX 11, High Res texture zauzece VRAM-a je 1.5GB..

    Znaci postoje igre koje znaju da iskoriste vise video memorije (a tako ce da bude i u buducnosti) i u tim slucajevima FPS je bolji..
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Rijetko ko ima tu rezu :D,al naravno ima ih ..
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uz danasnje cijene 24" monitora ova reza je gotovo standard.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cim igra osjeti da ima Vrama ona se rasiri na njemu ali koliko to donosi u performansama to je drugo.Ja sam se nacitao review-a gdje konkretno 6950 nema nikakvog poboljsanja u performasnsama ni na 2560/1440 ili kako vec glasi ta reza u odnosu na model sa 1gb meme,cak je mrvicu sprija jer kako kazu recezenti vjerovatno su u pitanju opustenije latencije Vrama kod modela sa 2gb.

    I kod mene kako sam ubacio 8Gb rama windows sad na leru uziva u 2,5 do 3gb dok prije nije isao dalje od 1.8 do u vrh glave 2.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto se onda ne rasiri na 2GB vec na 1,4GB? :) I kada fali vram-a nece igra raditi sa manje fpsa vec ce sjeckati sa vremena na vrijeme.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto meni je sjeckalo i vise ne sjecka od kako sam ubacio rama u sistem.Meni je 1gb dovoljan.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al sta sutra donosi??? :D A i ti si na manjoj rezi.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Upravo će raditi sa manje fps-a. Evo ti jedan primjer. Nedavno sam igrao Mafiu 2 sa geforce 9600gt karticom (512mb vram) i radeonom 5670 (1gb vram). Sa 9600gt igra je radila fino samo na najmanjoj rezoluciji i najnižim detaljima. Sa 5670 je radila fino na 1920x1080 na medium detaljima. Da naglasim da su ta dva čipa po snazi praktično izjednačeni (čak je 9600gt malo jača na većim rezolucijama, ali zanemarivo), ali količina vrama igra veliku ulogu i praktično pokazuje da je 1gb neki standard danas. Ispod toga nema nikako smisla ići.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Isto je bilo i sa mojom Asus 4870 512ddr5, dok je model sa 1gb bio nešto brži na većim rezama uglavnom, nešto sitno ali opet brži. Međutim većina pravih njubara kupuju grafe da ima što više memorije, daj nek je giga jebo što je 64bitna :D

    Još kad ponekad prodajem grafu i pita me kolko ima giga tačno bi mu šamar svezao :oops:
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sjetih se review-a na Guru3D Gigabyte HD4850 OC 1GB verzije (700MHz GPU) koja je na 1920 x 1200 bila brza u Crysisu od HD4870 512MB samo zbog vise memorije..