Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja mislim da su inzinjeri u amd-u itekako svjesni toga vise nego mi, ne placaju ih valjda zato sto su lijepi...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih prvi volio da ponove iskorak kao svojevremeno sa R300 ali treba biti realan da su male šanse za tako nešto.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nema AMD resurse ko nVidia, manja je to dosta ekipa.
     
  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    Nije AMD imao resurse kao intel i bili su i tada manja ekipa, al eto cuda se desavaju. Vrijeme ce pokazati a mi se mozemo nadati.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    Ali ti govoris isto kao da je ryzen svjetlosnu godinu bolji od intela.. sto naravno nije tacno, ovi su se samo uljenili, a ovi iskorak napravili, ali ne neki znacajan da kazes wow.. intel je tata i uvijek ce biti.. kada si buraz na vrhu sam dugo godina postane ti jako dosadno.. ali i to ce se sad promjenit kad se zalete ponovo..
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad je trenutno razlika amd cpu vs intel cpu= kao amd gpu vs nvidia :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Filozof

    Filozof Aktivista

    Kralju za odnos performansi i cijene ryzen je babo i mama za intel. A fazon je sto je ryzen svjetlosnu godinu ispred svog prethodnika, kao sto je sad slucaj sa nvidiom, pa isto tako je moguce da big navi bude svjetlosnu godinu ispred svog prethodnika....
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Intel zaboravite u narednih dvije-tri godine, najmanje.
    Nvidia je sad napravila velik iskorak naprijed, mirni su narednih nekoliko godina, i to je ovisno o AMD-u. Sa manjim proizvodnim procesom ce moci nagurati jos tranzistora u cipove, mada Intel je dokaz da ni to ne mozes raditi do beskonacnosti.
     
  9. Soviet

    Soviet Aktivista

    Joj da je sad baciti pet-sest ovih 3090-ki u mining setup...
     
    bhd likes this.
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne dešavaju se čuda per-se već su razvoj Ryzena uveliko finansirali zaradom od konzola trenutne generacije.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Doom Ethernal 4K -2080 Ti vs. 3080

     
    Esh, p4ja and Picoooka like this.
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Iako sam AMD fanboj kad su u pitanju procesori,graficke karte su totalno druga prica. Nisu nvidine kartice izbor samo sto su bolje,nego RTX,pogotovo NVENC enkoder. Na prvoj seriji NVENC encoder sa deeplearning AIom je pravio cuda barem kad je streaming u pitanju. Mogu mislit kako ce to tek bit sa ovom drugom generacijom RTXa.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    i onaj lik sto si ga maloprije zaljepio na temu procesora je isto amd fanboi
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Ako mislis o Steve-u iz gamernexusa,onda ocigledno da nemas pojma o cemu pricas.
     
    p4ja likes this.
  15. Neso

    Neso Komšija

    Listam Facebook market jutros, kad ono 2080 Ti FE za 400 dolara :D Jebo te da ne povjerujes sta se desilo...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Steve iz GN-a aka Tech Jesus je najrealniji na YT kada je pc hardware u pitanju, nebitno koja firma i proizvodjac.
    Cak otvoreno govori kad ga pokusaju podmiti, koja firma, tekst, sve :D
     
    Decerto likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nek' prepolovi cijenu pa onda možda i bude dobar deal.
     
    bhd likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Agree

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Platio 2350km,ako izvuce milju na konju je :D
     
    Decerto and Neo Bahamut Zero like this.