Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba pitati "jel' dođu dvije 2080Ti grafičke i SLI bridge za ovu cijenu" :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A ne mora ni prodavati, miran je sa 2080ti do sljedece generacije. Vise je stvar da se ima najnoviji komad hardwera.
     
    Picoooka likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nisam ni ja optercen sa novim svakako sa svojom 2080 na 2k rezi igram sve u 100+fps .. davati u bescjenje ne ide mada je nisam skupo ni platio 1200km prije 13 mjeseci.

    Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
     
    Decerto likes this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Uvijek je naginjao na crvenu samo sto ti kao fanboi to ne vidis
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stevo sa GN-a je opako naporan lik. Ne zna napraviti kratak, jasan, konkretan video da mu život zavisi od toga. :D
     
    Neso and Vedo like this.
  6. Neso

    Neso Komšija

    I on i Linus se ko kreteni nekad ponasaju.
     
  7. Filozof

    Filozof Aktivista

    Nisu li i sad amd-ove karte u konzolama? Mozda ce i sad razvoj bignavi-a finansirati zaradom od konzola? :rolleyes:

    Receno je jos prije jos 2 mjeseca da Big Navi dere 2080ti za 50%, ako su glasine tacne znaci da ce moci parirati novoj 3070-ki, znaci pitanje je samo po kojoj cijeni a vjerujem da ce zbog prevelikog hajpa na nvidia karte morati dati povoljniju cijenu ako budu mislili prodati karte... Da se razumijemo nisam na strani bilo koga od njih ali konkurencija sigurno znaci vise i bolje za nas kupce, ipak dosadasnjim iskustvom prije ce odluka pasti na kupovinu RTX nego Navi-a (ako bude bara-bara) cisto zbog drivera.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    kompeticija je uvijek dobrodosla,zamisli da nvidia jos spusti cijene nove serije,pa i za 50$. Mada mislim da nece jer ce tu upast super i TI karte.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moglo bi se lako desiti da cijene tih novih Nvidia kartica odu gore, jer ce logicno ljudi navalit na njih. Ako ne budu imali velike kolicine u startu, to ce se neminovno desiti. Sad ce mnogi raditi upgrade...
     
    Picoooka likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekoh ja, dzaba ako su cijene niske ako nema kartica u prodaji, to ce automatski diktirat rast cijena.
     
  13. Filozof

    Filozof Aktivista

    S obzirom kakav je skok performansi i za ocekivati je da skoci prodaja, ali ipak mislim da su ljudi u nvidiji svjesni toga i da ce se povecati proizvodnja jer na kraju krajeva i njima je u interesu sto vise da prodaju.
     
    p4ja likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    To ce biti izmisljene nestasice prvih pola godine otprilike kao i sa pascal i turing ( copy/paste ) zbog extra profita.

    GTX 1080 i RTX 2080 su bile prvih pola godine kod nas na piku 1850 do 2000km ako se sjetimo i tek nakon pola godine spale cijene na 1500-1600.

    Cijene u EU su bile logicno malo nize do 100 eura.
     
    Last edited: Sep 4, 2020
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa, dugo jesam u tome, ali consumer hardver je nešto što radim usputno, i od toga sigurno ne bih mogao živjeti. Ako BTC ili ETH ode gore, uvijek se može vratiti slična situacija, no nisam dugo provjeravao kakva je situacija s težinom majnanja kod ETH-a i nekih drugih privlačnijih altcoina.

    Takoe. :D
     
    bhd likes this.
  16. Esh

    Esh HWB

  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  18. Filozof

    Filozof Aktivista

    Ovaj MoGame prodaje macka u vreci koliko sam uslio zakljuciti iz par konverzacija...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A par dana pred slanje stiže poruka "e drug, grafa je sad skuplja 200KM zbog cijene kod dobavljača".
     
    Picoooka likes this.
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    takve ljude treba odma perma banat sa stranice. Preorderas grafu,cekas mjesec dana i na kraju ti kaze ej drug dodjes mi jos 200 km.
     
    Picoooka likes this.