nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    mozda je konto sto se grafa zove 1080 da je za 1080p....pa ta grafa cera igre sa svim maxed out postavkama na 4k rezoluciji sa 45,50+ fpsa.Ako je tebi cilj da igras 1080p igre na 250 fpsa ko cod2 u starim danima,onda slobodno sebi uzmi gtx 1080 :D .
     
  2. black

    black Komšija

    GTX 1070 treba ako hoces izgrati na Ultra maxed out postavkama. Stavis na High i opet imas bolju grafiku od konzola i blizu 60 fps.
    Ja trenutno imam R9 280X i nemam problema sa aktuelnim naslovima. Vise rijetko i podesavam rucno graficke postavke , ostavim na automatskim postavkama i imam vecinom 50-60fps.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    kakva crna 1070. i 970/R480 vrti sve u 1080/60.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  4. somer

    somer Aktivista

    Čuj High. Bez Ultra nema priče :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svaki se setup moze oboriti.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam da sam ikad primjetio razliku između ultra i high. I većinom bude u opcijama neka stavka koja baš sreže performanse a slabo šta doda na cjelokupan grafički prikaz. U zadnje vrijeme mi padaju na pamet ovi fazoni s kosom.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Umjesto meni, uplati njima na račun:
    http://www.eurogamer.net/articles/digit ... g-pc-guide
     
  8. somer

    somer Aktivista

    naravno.. razlika između low i high postaje sve manje uočljivija :D neki dan sam baš probavao Witcher 3.. igra prelijepa i na Low settings, The Division isto tako..
     
  9. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    mozes ti namjestiti rezoluciju 4k i upaliti sa integrisanom grafickom. ja govorim o stabilnom 60fps na visokim postavkama barem 2-3 godine
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može i to sa i3 i GTX1060 kombinacijom.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vrlo teško, za neki 1080p 60fps future proof u naredne 2/3 godine sa monitorom treba ti najmanje 1500 KM.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ovisi o DX12. Mislim da ce i moja R9 290 za dvije godine i dalje tjerat sve u 1080p 60fps. Mozda samo wishful thinking, but still...
     
  13. xman

    xman Komšija

    Za to ti treba 1070 ili 980 Ti vjeruj. Kod mene zadnji tomb raider,apsolutne max postavke,35+ fps,elem ni 1080 ti tu nece bacit 60 fps. :D Ista stvar je i sa zadnjim hitmanom i ima tu jos par igara. OK taj fps i izazove max AA ali svejedno rezultati su takvi kakvi jesu. Pricam o ukljucivanju ama bas svake opcije koja postoji u igri + gameworks budalastine koje takodje kolju hardver. To niko na recenzijama ne prikaze jer da prikaze iznenadio bi se kako je 1080 ustvari "slaba" :D
     
  14. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    zato i kazem... da bi imao stabilnih 60fps (1080p) na najvisim postavkama danas moras dati +3000KM za PC sto je previse.

    naravno uvijek gledam da imam 60fps barem 2-3 godine na high/max postavkama.

    mozes ti i na 1060/70 kao i na rx480 danas izvuci 60fps ali na pojedinim naslovima, a vec naredne godine moras smanjivati drasticno postavke
     
  15. somer

    somer Aktivista

    Kako znas da ces vec naredne godine morati smanjivati detalje? Jesil ove godine morao smanjivati na TitanX detalje za 1080/60?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Prvo 1080 nije TitanX nego u rangu gtx980. TitanX ce imati isto ime ove nove generacije i te 2 karte usporedi..

    Onda pogledaj cijene 1080 i 980 kad su izasle. gtx980 bila oko $550 dok je 1080 do $700

    Trece, 980 vec ne moze na 1080p da daje 60fps, a nisu jos 2 godine otkako je izasla.

    Znaci trebas dati milju i po za karticu i opet neces za 2 godine imati 60fps na 1080p i onda meni neko kaze slobodno uzmi 1060 za 1080p gaming :lol:
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Not sure if trolling or just ignorant.
     
  18. cryptex

    cryptex Novi član

    Uzeh nakon nekih 7 godina NVIDIA-u ponovno. 1070 Strix. Prezadovoljan za sad, pogotovo koliko je hladnije. Doduse i prica za mining sa njima se promjenila pa se i isplati uzimati :D.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zar se jos rudari?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja ba, dal se isplati rudariti, kakva je sad situacija na trzistu coina?
    Sta je minimum od GPU snage da se isplati upregnuti i koliki je profit mjesecno?