nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sumnjam da ima benefita i od 4 titana pascala, jednostavno je difficulty porastao, a i pojavili su se posebne masine za mining koje jedu graficke.
     
  2. cryptex

    cryptex Novi član

    GTX 1070 u LBC 265MH/s. Dnevna $2.45. Mjereno trosi 140w. ETH 32MHs tu je $2.31 i 122W.


    Sad mi je jedna ova 1070, 6 390ki i 6 7970ki. Kolega prodao sve AMD-ove i evo 30 1070ki, dolazi jos 20.


    @Sena i nisi upravu, ustvari ostao si u proslom vremenu. Update-aj informacije :) Doduse, stoji da dugo treba za ROI. Ali nekome ko je poceo na vrijeme ili ko je od prije imao nije prob (a cak kome odgovara duzi ROI). 7970ke sam imao ranije, a 390 uzete u Feb. Jucer prodao jednu za 660 polovnu koju sam 540 u Feb platio.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx na infu, nisam znao.
     
  4. cryptex

    cryptex Novi član

    Ma nista. I ja sam se sokirao iskreno. 4XX razocarenje osim ako ne radis BIOS mod, a 10XX solidica.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kontam da li si i ti iz Sarajeva kao i ja, planiram uzeti GTX 1070 pa rekoh da je upregnem ako je isplativo, pa da se uvezemo u vezi mininga :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mozda se i ja uvezem sa titanima, sta mislis koliko bi oni zaradjivali?
     
  7. cryptex

    cryptex Novi član

    @KingT nikakav problem

    @Sena, Vjeruj da ne znam, nema bas informacija
     
  8. Esh

    Esh HWB

    I ja sam mušterija za 1070 kako stvari stoje, a da uletim na temu rudarenja klizeći, 1070 na Foldingu daje 600-700k PPD :D :D
     
  9. cryptex

    cryptex Novi član

    Evo Strike na ETH-u. Imajte na umu da je Samsung, i on je za 5mhs bolji od Microna (ova moja je prvi batch iz madjarske sto je isao, sada je pretezno micron)

    [​IMG]


    Iz zida (EVGA G2) 159w


    (Sto se tice ovih koji bi uletili u mining, gledano na pocetno ulaganje, sa AMDom se bolje prodje. Tipa 390 kopa isto ovoliko i kosta i do 2x manje ako znate gdje traziti, ali naravno grije se mnogo vise - Strix je takodjer u ovome smece, Gigu da ne spominjem. Meni je Nitro na 65c isao sa 70% ventom - doduse Nitro bas mrzi visoke temp [ubacit cu i sliku za ovo, valjda ne smeta sto je NVIDIA tema nemamo neku vezanu za mining nazalost] tacnije padovi su lose kvalitete i cure poprilicno. Trose takodjer 2x vise a i resale value je bolesno nizak. A NVIDIA ce se vazda fino prodati.


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imamo temu za mining :)
     
  11. cryptex

    cryptex Novi član

    Gdje?
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  13. cryptex

    cryptex Novi član

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. Esh

    Esh HWB

    Nisu ove stvari vise relevantne, nek otvori covjek novu, nemaju cesto smisla ni beskonacni threadovi.. :)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ima li kakve fajde od moje GTX970 kad je mining u pitanju? :)
     
  17. cryptex

    cryptex Novi član

    Slabo. Nisu optimizovani mineri za 9XX
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Stigla kartica.. ;)

    [legend=Asus Strix GeForce GTX 1070 OC]
    [​IMG]
    [/legend]

    [legend=Asus GeForce GTX 970. vs GTX 1070]
    [​IMG]
    [/legend]

    [legend=GPU-Z]
    [​IMG]
    [/legend]
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svaka cast enise, nek je sa srecom.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    koja mrcina od coolera

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk