nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma amd je fail i tacka, ne znam zasto diskutujemo o tome opste, dovoljno je reci da nvidia ima preko 75% trzista.

    Stvarno sam nepristran, zapravo imao sam vise amd karti nego nvidia, ali mora se istini pogledat u oci.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: RE: Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Posteno, nije bila prica o tome. No ako je kod GTX1060 neki plus overclock, onda je kod RX480 plus DX12.
    Zasto je fail? Yeah right, bas je trzisni omjer neki pokazatelj. AMD ni dok je imao superiorne procesore nije mogao ni prismrdit Intelu.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jednom imao AMD karticu, nikad više.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sta svasta covjek nece tu procitati. Ja ne znam kako mozete takve price pricati. Ja kad kupujem karticu gledam da za svoje pare dobijem najvise fps-a, poslije ide potrosnja grijanje itd. Ako u datom momentu to nudi AMD uzimam onda njihovu karticu ne kontam vam pricu nikako. Kad sam prije par mjeseci uzimao kartu to je bila 390ka dok je 970ka od nvidije bila osjetno skuplja i naravno da je nisam uzeo.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Problem sto game develepori su sve vise naklonjeniji nvidiji. Onome ko igra vise igara to je jako bitno, sad ko tuce sam bf, to je druga prica.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: RE: Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Mislim da je krajem 2005 tržišni udio bio gotovo izjednačen. Intel je to preokrenuo 2006 sa core duo generacijom.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam bas ja otkad znam za ovaj forum pise se o amd i problemima sa drajverom. A ja sam imao vise amd grafa nikad nikakvih problema i vecinom su nudili vise za iste pare. Koga god znam da je imalo informaticki pismen on nema problema sa drajverima evo tu imam na forumu nekoliko jarana sa amd nikad nikakvih problema. Pa ako su negdje developeri naklonjeni to je na bf i evo ja imam amd i radi sve perfekt.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa te predrasude je sad tesko istjerat.

    VW zacijeni Golfa najvise zato sto su sa dvojkom izdominirali.
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    AMD je beton što se tiče drivera. Imali su tu i tamo poneki problem, koji su u najkraćem roku riješili. Nisu njima problem driveri, nego službe koje ne rade svoj posao kako treba - plan, marketing isl.

    Ne može AMD ganjati konkurentnost s nVidiom, a napraviti ovako glupe poteze kao sa RX serijom - pogotovo mislim da first batch, što su izdali premalo grafičkih i time sebe zakopali. Zatim, cijena - nisu regulisali cijenu sa AIB partnerima i ćao AMD... Nisam ja jedini koji je zbog čekanja i cijene odustao od RX-a i uzeo pascal. Takve stvari AMD-a uništiše. Njih zeza to što uvijek nekako zakasne, uvijek na glupostima gube...

    Što se tiče hardvera, nisu oni mnogo lošiji od nVidia-e. Štaviše u nekim sitnicama su možda malčice i nadmašili konkurenta.

    Na kraju krajeva, trebaju se postaviti u fazonu "hajde da zadržimo tržište koje imamo, pa ćemo onda dalje da pokušavamo da zavladamo". Ali ne, stalno najavljuju nekakve revolucije, a onda ih konkurencija (Intel i NV) obori k'o s poslom.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako cemo sad o driverima amd ima problema. Konkretno kad sam imao hd 7870 cfx stanje je bilo blagi ocaj, samo je bf i metro radio kako treba.
    Meni je multi gpu podrska na prvom mjestu a tu ih nvidia sije.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam samo AMD jer mi se ne daju stotine maraka vise za 3fps-a... I iskreno nisam vidio nikakve probleme ili nedostatke istog...
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tema je nVidia Pascal a ne podrska drivera, ko je bolji i slicno.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja se izvinjavam :D mislio sam da je tema RX serija, iskreno nisam ni pogledao...
     
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    I ja sam do sad bio, ali s obzirom da je kod nas RX480 ~700KM, dok je GTX1060 600KM... Jasno je zašto sam ovaj put odabrao nVidia :)
    Nisam zagovornik niti jednog niti drugog tabora. Neće oni meni marke dati što ih branim/kudim :D
     
  15. vutra

    vutra Komšija

    Prosječna cijena na PIK-u je 628KM za RX480 8GB (719KM je najskuplja, MSI verzija), a 667KM za GTX1060 6GB (850KM za ASUS-a).
     
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Pričam o aftermarket modelima koji su zapravo dostupni :)
    Ovi ostali su poredali onako radi reklame, ali čekaš grafičku 20-30 dana i većinom povećaju dodatno cijenu kad se javiš u PP

    Vjeruj mi, ako je iko bio strpljiv i čekao, to sam bio ja... Dva mjeseca sam kao narkos, bez kompa i gaminga, pa sam na kraju puk'o i kupio gtx1060
     
  17. cryptex

    cryptex Novi član

    480 8GB u winwinu je kad su tek dosle (referentne) bile 510KM. Nestalo sve za dan. RX 470 bio oko 460KM, najjeftiniji u regionu, takodjer otislo. Dodje ASUS 470 oko 700KM. Mi (mineri) smo krivi za bolesne cijene 470/480.

    EDIT: Evo gle, opet je 480 tu. A prati komedije, oboje ref.

    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 91759.html

    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 92165.html



    A Sapphire cak bolji jer jedini ne seru sa stickerima za garanciju. 390 Nitro skinuo cooler, kada sam vidio koliko kvalitetno urade pastu zijanio se.
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni, doduše, WinWin nudili RX480 Red Devil 8GB za 639KM i "vjerovatno će biti i jeftinije uskoro"

    Ali je RD ogroman i nije neki clocker, pa...


    Nego da se vratimo na temu... Pascal :D
    Ja zaista ne mislim da sam se prevario što sam kupio MSI GTX1060 6GT OC... Samo još da vidim hoće li stići na vrijeme (gamingshopbn obećao sredinom sedmice)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Daleko je to od 3 fps-a.

    Osjecam amd faanbojizam u ovoj temi.
     
  20. somer

    somer Aktivista

    Aha, AMD spirit je sveprisutan na Pascal temi.. što ne čudi za ove prostore, ipak je amd vazda bio jeftinina varijanta.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk