Povezivanje računara i LCD-a - HDMI / DVI

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tir Anasazi, Feb 26, 2010.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    bez ffdshow-a... w7 nativno čita divx, za najčišće moguće ti je dosta haali, regsvr32 vsfilter.dll i čisti xvid codec.

    čitaš sve, sistem je sretan :)
     
  2. fountain

    fountain Novi član

    skinuo sam gom player zasad mi odradjuje sve bez problema, ali ostaje i dalje nejano zasto kad je prikljucen na plazmu trza na 60hz, a na 50 hz ne.
    Probao sam sve moguce playere i uvijek isto.
    Samsung 42C450 je u pitanju.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno zato sto su filmovi PAL 50Hz ili 24p.
     
  4. proalmir

    proalmir Novi član

    pozdrav, da ne otvaram novu temu treba i meni mala pomoc za povezivanje pc-a i lcd-a.....
    evo karakteristike graficke, lcd-a i monitora:
    Monitor: LCD Acer 23" 16:9 1920x1080 FullHD
    Graficka: ATI HD 4670 1GB DDR III
    LCD: Samsung 32 " 1366 x 768

    Koji mi kabl treba, vidim ovdje spominjete neki kabl i neki adapter, sta bi meni odgovaralo
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako monitor nema zvucnike onda bilo koji dvi/hdmi kabl.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam i ja slicno pitanje, htjeo bih da spojim racunar sa LG 2000 32" LCD TV. Graficka mi je Ati Radeon 4670 1gb ddr3 Power Color, eh posto sam vidio da ona ima i dvi i hdmi izlaz koji bi mi vi kabal preporucili?

    DVI/HDMI ili HDMI/HDMI?

    Ovo pitam zato sto me je strah da ne bacam pare za neke jos nastavke ukoliko ne bi imo zvuka na LCD ko sto se nekima ranije desavalo.

    Hvala unaprijed
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    HDMI>HDMI i nemas frke.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    eh to, hvala ti dino.

    Ako moze jos jedno noob pitanje, film pokrenem na racunaru i gledam ga na lcd tv, mogu li u isto vrijeme surfati na netu?

    p.s Ovaj sam mislio hdmi kabal uzeti u imtecu, 16km 5metara, ne znam je li ok :

    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma napravios podjelu kao da imas dva monitora. I dobijes dva zasebna desktopa. Prebacujes sa jednohg na drugi. Kada prebacis sa racunara"desno" na tv, radis na kompu sta hoces.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne samo da mozes surfati gledati film odjednom,neg mozes na jednom pustiti film a na drugom igrati,cak je moguce pustiti i dva razlicita zvuka,na TV film i njegov zvuk a na komp igra ili sta vec i njen zvuk samo sto ovo sa zvukovima u XPu je islo bez beda a sedmici me malo muci.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ne znam kako ces, al probaj provjeriti moze li bacati FullHD signal, Jala je bio sa ebaya iz Njemacke narucio HDMI kabal od 10metara, i samo je mogao bacati 720p, nikako 1080p :?
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Isto mi ga dodje jer je tv hd ready 32", ako bi se sta bolje uzimalo uzelo bi se i kablo. :mrgreen:
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Mislim da to nema uticaja. Ja sam takodjer iz Hong Konga narucio HDMI kabal od 10 metara za 7€ i bez problema (tj. bez stopanja ikakvog) gledam na LCD-u punih 1080p uz Dolby Digital i sto je jos zacudjujuce, filmovi se nalaze na super sporom 1,5TB disku prikopcanim preko USB -a na PC. Doduse ovaj HDMI sto sam dobio je ekstra jakog presjeka, nisam do sada vidio "deblji" HDMI kabal.
    Primjetio sam samo ponekad da u pojedinim programima zna zastopati. Daleko najkvalitetniji snimak i bez stopanja ide uz WMC7, vjerovatno zahvaljujuci dobro optimiziranom koristenju codeca. Bez obzira da li nabacio K-Lite Codec pack, shark ili samo varijantu FFDShow/Matroska, WMC guta sve (sistem je Win 7 - x64).
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da dodam da i ja imam jedan kabal koji ne zna bacit 1080p.Dok 720p baca bez beda.To su vjerovatno neki standardi u pitanju tipa HDMI 1.3 pa sad ima neki noviji HDMI 1.4
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja sam imao jedno takvo iskustvo, sreca nije kod mene, nego u firmi. :D
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li negdje neki tutorial kako se to radi?

    Uspio sam pokrenuti istu sliku na lcd i monitoru od PC ali da sad npr.gledam film na tv a vamo surfam nema teorije.

    Pomoc, ocajan sam, zbog toga sam i uzeo hdmi jer kad ja gledam tv da mi sestra ili rodjak mogu surfati... :(
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    pa u opcijama grafe (ili desni klik na desktop pa -> Screen resolution u Win7) odaberes "Extended display"
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Upalio tu opciju, radim na racunaru naj normalnije ali na tv samo desktop background stoji. :?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa prebaci koji prozor na tv, udesno ga prenesi :D
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne kontam fakat kako to da odradim? :oops:

    EDIT : Skontah, samo prevuko, ja mislio postoji opcija send to ili sl. :mrgreen:

    Medjutim sad mi samo pusta zvuk preko zvucnika od kompjutera dok nema nista preko tv, ali moze testni zvuk. :shock: