Povezivanje računara i LCD-a - HDMI / DVI

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tir Anasazi, Feb 26, 2010.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Ok sutra to probam sa karticama imam neke dvije starije ustvari jedna je bila kao modem koja ima na sebi izlaz za zvuk i ulaz za mic.,a druga je zvučna naj običnija.
    Samo kako kanališeš zvuk na njih imali kakva caka,šta čekoja primati i slati.
    Hvala na sugestiji!
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    to ces odabrati u opcijama playera na koju da ide zvuk a za igre i playere koji nemaju opciju biranja koristice onu koja je default a to biras u sound manageru u control panelu.

    recimo windows media player ima u opcijama pod devices da biras pod properties od speakers koja ce se zvucna koristiti.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjeniše mi skretnicu kablovske i sada kada povezem PC sa TV-om preko HDMI, treperi mi monitor. Imam stari VGA kabl za monitor i kada njega spojim treperi dosta manje ali je i dalje tu. Tek kada iskljucim HDMI kabl iz TV-a od resivera, ono stane.

    Kako ovo rijesiti ?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    povezi tu skretnicu sa uzemljenjem u utisnici od struje u zidu i rijesen problem.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ostade gladan zbog ovoga.. povezem, stane, pa se malo pojavi, pa povezem opet pa treperi kao da nisam, pa drzi nedaj, sjetim se da imam stari VGA kabl koji je kvalitetniji te je sa njim gotovo neprimjetno treperio monitor. Povezem njega i nema sada nista.

    Hvala prijatelju.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno ne znam sta da radim sa ovim treperenjem. Probao sam spajati na tri razlicite utićnice i ne mogu da eliminisem titranje. Sto je fazon, spojim, treperenje se ili smanji, ili isto ostane ili gotovo nestane. Ali kada nestane pojavi se nakon nekog vremena itd.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    evo odlucim se i ja spojiti racunar i LCD i nesto radi,nesto ne radi :D
    imam graficku ati hd 4670 i na njoj imaju dva DVI izlaza a na lcd-u imam VGA i HDMI ulaz
    i odem u shoping,jedva nadjem DVI-->HDMI (zenski) i kupim...kada vidim ovdje da to ne baca i zvuk
    hdmi kabal je 1.4 a i DVI je digitalni,malo mi je cudno to da ne baca zvuk
    sada sam trazio da slucajno nemam orginal konektor,kada ima samo dvi to vga
    kako je sada najbolje da rijesim zvuk...cinc kablom ili ?
    imam u zvzcnu creative audigy 2 ili tako nesto,ako to sta pomaze

    inace slika na tvu mi je odlicna,hdmi je duzine 5 m i nema problema,ostrina odlicna
    mislio sam da ce mi proci ovaj zvuk,ali izgleda da cu morati jos kablova uzimati...
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ne mozes prenijeti zvuk preko DVI, preko HDMI mozes.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    valjda ne moze na standardni,ali neki orginalni sto je ati dijelio uz kartice,navodno moze prenijeti i zvuk
    ima li neko taj adapter,da potvrdi ovu pricu ?

    najgore mi je sto kabal od zvuka necu imati gdje sakriti,ovaj hdmi sam provukao kroz rupu u zidu :D
     
  10. black

    black Komšija

    Moze kod mene je na 9800GT kad se ukopca digitalni audio izlaz na karticu trebalo ukljuciti u driver-u zvuk.Koliko znam AMD kartice sve imaju ugradjen audio chip tako da je vjerovatno do driver-a.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mozes li ovo malo detaljnije objasniti,gdje da ukljucim zvuk ?
    kod mene je ati catalyst 13.1,sistem je windows 7
     
  12. black

    black Komšija

    kad otvoris CCC imas Audio i tu odaberes display kao defaultni uredaj za zvuk.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    To je to. I mislim da ti treba joa jedan mali SPDIF kabal (ima na Ebayu) dodje uz grafu, njega kopcas u maticnu i u grafu. Bar je tako bilo na starijim grafama (ne sjecam se jel' ATI ili nV).
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne treba za ATI graficke,oni imaju integrisan audio dekoder ili kako se vec zove ...citao sam o tome
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma