Povezivanje računara i LCD-a - HDMI / DVI

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tir Anasazi, Feb 26, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    isto kao sto normalno uhvatis misem vrh Win Media playera (kad je u Windowed modu) pa ga pomjeras po destkopu, e tako ga vuces na desnu il lijevu i vidjet ces da se on pojavljuje i na drugom displeju. prevuces ga skroz tamo i tamo ga maksimizras i et ga u full screenu ;)
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Skontah konacno, medjutim kada pustim film sa PC na LCDTV da mi preko sredine ekrana titra slika? Normalno ide kada surfam...:(
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zna li iko do cega moze biti, HDMI kabal neispravan ili?

    Trenutno mi radi u rezoluciji 1360x768 @ 60Hz a radi se o LG 2000 HD Ready 32" LCD TV

    Sve sam pokuso, guglo ali dzaba, na prelazu scena trza li trza.

    Gom, VLC, BSPlayer...Na svakom isto.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Meni to smrdi na kodeke jer svaki taj player ima svoje, jel i u media playeru isto ?
     
  5. extibo

    extibo Komšija

  6. JVC

    JVC Overclocker

    K-Lite codec pack, imas sve sto ti treba i gore spomenuti player, eventualno probaj KM player koji ima interne codece pa radi odlicno, treca opcija instaliraj Core AVC codec i podesi u playeru da njega koristi.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma cccp codeci majka.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo prvi put probo na windows media centar i jedino mi tu slika ne igra dok na svim ostalim programima imam problema. Gledo bi na media centar ali kada nju pokrenem u full screenu, ne mogu da se prebacim misem na monitor od pc.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Izgleda da je bilo do K-Lite codeca, sta i kako ne znam ali evo sa mp classic i cccp codecima ide glatko. Hvala svima na pomoci.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pošto evo zimski dani i vecinom se u kuci provede dosla mi ideja da spojim racunar sa TV-om..

    Racunar mi je na spratu, u dnevnoj imam LCD TV 42 incha (HD,VGA itd prikljuci) udaljenost 7 do max 10 metara.
    Imam graficku Ati HD 4870 i 2 izlaza ne znam im naziv al bijele boje i TV out cini mi se izlaz.. (vjerujem da mogu spojit na nju 2 monitora kako to se sad vec fura)

    Ideja mi je ova.. zelim da bacim sliku na TV-u u dnevnoj i uzet produzne kablice USB-a za gamepad da mogu npr PES razbacit dole na seciji fino :D

    Kako najbolje i najlakse ovo izvest, gdje uzet kablove TK (genelec,zicomp,ingel) ako ima jos kakvu radnju svaki savjet dobro dosao ;)
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    to mozes samo pomocu trikova uradit,za kablove gledaj po bilo kojoj firmi racunarskoj,da bi izbjegao ove probleme tipa ne moze 720p ili 1080,pruzi se i kupi pozlaceni hdmi kabal i svi sretni.malo bolje opisi sta hoces da spojis,jer ti je formacija recenice ravna katastrofi.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Pozlaćeni HDMI kabl je samo marketinški trik. HDMI nije problem, nego USB koji ne bi trebalo da radi na kablu dužem od 5 metara.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    nije tacno da je marketinski trik,kako mozes tako nesto tvrdit,jesi li probao pa znas ili si citao pa sad sufliras po forumu?samo srebro i zlato je od kad je vijeka i covijeka najbolji provodnik vazda bilo.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Obrazloži.

    Jedino može biti da su svi pozlaćeni kablovi inače kvalitetnije urađeni, ali pozlata je samo mazanje očiju.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    covijece,experimentisao sa tim jos 2000 godine,kad sam za male pare uzeo pozlacene provodnike za muziku u autu,tako sad i starom sto sam razvuko preko citavog stana kabal za 1080 p sve radi bez problema,a prije ovoga uzo u imtecu smece za 10 maraka nije meda moglo.i nije to tako ni skupo,niti je velika razlika u parama.iz kine ti posalju taj kabal za 10 dolara,samo sto se nacekas.ja sam ga licno iz kanade dobio jer imam havera tamo koji mi je poslao.kakvo crno mazanje ociju.imas na netu dosta o tome pa procitaj malo.al jebo i citanje, evo kad probas vidis u cemu je fol.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Pozlaćeni kontakti jesu korisni kod transfera analognog signala (muzika u autu). Za digitalni signal su nebitni.
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    :smt005 :smt005
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne kontaš ti baš puno.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija


    jednostavno objasnjenje da pokusam..
    da mi je da produzim dojstike za 10 tak metara da imam lufta toliko, to sam kontao vjerujem da ima neki tkz produzno kablo al USB utori.
    i treba mi 10 tak metara kabla da spojim racunar sa LCD TV om... (samo da baca sliku dole u dnevnoj i zvuk)
    nezgodno mi je non stop racunar snosit iz sobe u sobu :)
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija