SP 2010 Južna Afrika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, May 12, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    forzamilan, to jeste donekle za spansku igru, ali to nije nista novo. Oni su oduvjek tako igrali, i oni i italijani i portugalci recimo. Zato ih nikad nisam nesto gotivio. Pa plus provokacije i ako protivnik padne na sve to, jos bolje. Mada realno, bilo je veceras startova koji su bili pregrubi, ne samo onaj De Jonga, imao ih je i Van Bomel i Sneider, za jos po jedan zuti. Bilo je simuliranja, ali bilo je i startova koji su su bili pregrubi. Gledao sam bas analizu na HRT-u i svi u studiju su se slozili da nije bilo finale u pitanju, moglo je biti jos par crvenih kartona za holandjane, tj. drugi zuti-crveni.
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Samo, Puyol, Xavi i Iniesta su u posljednjih nekoliko godina osvojili Evropsko i Svjetsko prvenstvo sa Spanijom, dvije Lige prvaka, Svjetsko klupsko prvenstvo, cetiri spanske Primere i jedan Spanski kup sa Barcelonom.
    Ne znam bas tacno, ali jedino im, sto se titula tice, mogu parirati Zidane, Henry, Beckenbauer i mozda jos nekoliko igraca koji su igrali za Njemacku i Bayern 70-ih.
    Mogu komotno prestati igrati fudbal.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    E taj mi detalj nije bio jasan, da li je Iniesta dobio zuti? Ako jeste, onda je trebao dobiti crveni nakon proslave gola, jer je tad takodjer dobio zuti :shock:
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Nije tada dobio karton.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Nisam siguran da je dobio tad, zato sam stavio mislim :) Na livescore nema nista, znaci da nije. Znam da je sudija navalio bio na njeg kao da je izvalio Van Bommelu izvalio obje noge iz kukova.

    EDIT:
    To je ta scena:
    http://www.youtube.com/watch?v=7hqttJZunyQ
    Iniestu je tesko iznervirat, ali Van Bommel je stoka nevaspitana :D

    EDIT2: Ako malo bolje pogledate, vidjecete da Van Bommel startuje direktno desnom nogom na Iniestinu lijevu nogu. Da ne bude sad nekih sto se javljaju kako je Iniesta simulirao.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    mogli je npr i roben dobiti crveni kad je dao onaj go namjerno,glupirajuci se,pa i de jong je mogao dobit kad je udario xabi alonsa nogom u prsa,ja bih za ono crveni komotno dao.simuliranja jeste bilo,ali su i holandjani udarali ko ludi,tako da se to taman kompenzuje.forza pomiri se s cinjenicom da su holandjani nadigrani,i da im nije bilo par prilika,nebi se ni vidjeli na utakmici.do ovog svjetskog sam navijao za holandjane,al mi se njihova igra nije svidjela,pa sam bio prinudjen navijat za spance u finalu.

    steta sto brazil nije bio umjesto holandije,to bi bila utakmica :D
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Vidis, i kod mene je slicna situacija.
    Od kada znam za fudbal, navijam za Brazil, ali nakon sto je Dunga "evropeizirao" ekipu i izostavio izvjesna tri igraca, smucili su mi se. Holandija mi je bila najdraza evropska reprezentacija, ali su mi posljednjih godina "ohladili", a pogotovo nakon igri na ovom prvenstvu. Za Spance sam navijao povremeno, tj. zavisno koliko Barcinih igraca igra u timu. Veceras ih je bilo 6 u prvih 11 (Villu ne pikam). :)

    @selvin: Odlicno si ovo iskopao! ;)
    Cuj, Iniestu poredit' sa Pippom!?
     
  8. gilla

    gilla Aktivista

    I sta je ovdje Bomel simulirao? Pogotovo 3m, 2m uvis.
    Bilo je fakat nenormalnih startova pogotovo Holandjana ali kao sto neko gore rece bilo kakav start na Spance kao da ih je mitraljez sasjeko, a cim sudija svira nista im , otrcase. Ramos, Pedro, Busquets....... O posljednjem ne treba trositi rijeci i njegovim valjanjima u dresu Barse. Sto su nekad Talijani i NJemci bili sto se ovoga tice to su sada Spanci bez premca, na stranu kvalitet igre.

    @senad sto se tice titula tu su jos Van Basten, GUlit devedesetih.

    Sto se tice prvenstva ne mozes osporiti prvaka ali mi je nekako u podsvijesti Njemacka najvise pokazala, onako razmontirati Engleze, Argentince......ono dugo nisam vidio. Iskreno bih volio da su se Spanci sastali sa Messijem :lol: .
    Spanci petoricu na sredini, pleti,pleti u nedogled i onda kad se ukaze rupa ili greska iskoristi.
    Mada generacija je sjajna i ovo je kruna svega, no sve dodje i prodje.

    ps. vala Bomel nema 100kg a ni Iniesta 50 :lol:
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo liste igrača koji su najtrofejniji u historiji :
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fo ... #Main_list

    Puyol, Xavi i Iniesta imaju :
    4 Španske lige (Xavi ima 5), 2 titule LP, titulu EP i SP (superkupove i neka druga takmičenja ne računam). Iniesta sa 26 godina je jedan od najtrofejnijih igrača svih vremena.
     
  11. malavila20

    malavila20 Novi član

    Robben igra odvratno. Sreća, što su Španjolci pobijedili, inače bi bilo to katastrofa fudbala..
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Webb kad sudi , MAN UTD ima 50 % sansi da pobjedi u utakmici u kojoj cak i ne igra :lol: Uzasan sudija , ne znam od kuda im fix ideja da njega stave .
    Fin body cheking :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=-lKKumlaIbs
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Po nekoj analizi irskih stručnjaka sinoć je trebao dosuditi čak pet crvenih i penal za Španiju. Nasmiješnije je to što svi počnu : ' pa finale, ovo-ono'. Pa kao da u finalu prestaju važiti pravila ...
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam sada kako ispadne, ali izgleda da je sudija najzaslužniji što je Španija pobijedila. Ma dajte, Van Bommel - ne znam kako je uopšte dogurao da igra do finala, trebao je dobiti hipten kartona prije finala koji bi mu onemogućili da igra isto, sinoć je zaslužio crveni, o onom startu De Jonga da se i ne priča. Da je bilo po pravilima, i Robben je trebao crveni dobiti. Sve u svemu loše finale, međutim manja je sramota što su "simulanti" Španci osvojili prvenstvo nego da je otišlo u ruke Holanđana kojima su ključni igrači kroz prvenstvo bili De Jong i Van Bommel.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Niko nije rekao da Jong i VB nisu trebali napolje . Trebao je i Puyol dobit drugi zuti , Heitinga nista duze nije drzao Iniestu za rame nego li je on grlio Robbena oko struka . Kad je Bommel trebao vani Mogao je i komotno Iniesta . Nije vidio ovaj bodiček na Eliji , prije toga cista korner posle VDV udarca . Sudjenje je bilo ispod prosjeka kao i na citavom SP.
    A nije nista ni manja sramota sto su fejkeri uzeli ti :lol: i to je sramota za fudbal , sjeti se samo Barce protiv Intera i onog sto je virio kroz ruke :lol: Radi takvih igracan gfali mi Roy Keane ili Jens Jeremies . Kad pokupe nekoga kao da ih je traktor pregazio pa onda fejkaj do sutra :lol:
    Jedva cekam da vidim kako ce se valjat po travi i cmizdrit kad im Mourinho uzme titulu :lol:
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Jesi li ti svjestan da na drugom klipu covjek potvrdio tvrdnje nemrzitelja Spanije!
    Znaci, van Bommel, De Jong i Robben su trebali pored Heitinge dobiti crvene kartone.
    Objasnio je situaciju zasto Puyol i Iniesta nisu dobili crvene kartone.
    Go Inieste i nije bio sporan, tako da ga i nema na snimku.
    Faul nad Eliom i korner nisu velike stvari, tako da i toga nema na snimku. Jest da je na kraju ispalo da je u napadu poslije postignut go, ali to su sitnice.
    Sto se tice sudijskih gresaka u korist Spanije u toku prvenstva, ne kazem ja, bilo ih je, ali u finalu su definitivno Holandjani dobro prosli.
    Dajte ljudi, ne budite djeca i pomirite se sa cinjenicom da su Spanci zasluzeno prvaci svijeta. Na kraju, to su izjavili, izmedju ostalih, Schweinsteiger i Forlan.

    [quote="mobster_1930]Evo liste igrača koji su najtrofejniji u historiji :
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fo ... #Main_list

    Puyol, Xavi i Iniesta imaju :
    4 Španske lige (Xavi ima 5), 2 titule LP, titulu EP i SP (superkupove i neka druga takmičenja ne računam). Iniesta sa 26 godina je jedan od najtrofejnijih igrača svih vremena.[/quote]

    Uh, kako sam samo zaboravio Lizarazua i Casillasa!? Nijemci iz 90-ih i Marseilleovi osvajaci LP mi nisu bili ni na kraj pameti, kao ni Karembeu (on, po meni, jedini se izdvaja sa ove liste jer su svi znalci, a on, podrska sa klupe ;) ). A Juznoamerikance nisam ni pikao jer Euro i Copa America se ne mogu porediti.
     
  17. Daddy

    Daddy Novi član

    Pa kako mogu biti sitnice ako je u sljedećem napadu riješena utakmica? :) činjenica je da bi se sve drugačije odvijalo da je dosuđen taj korner.
    Neću ni ja sad da kažem da su Španci postali prvaci zaslugom sudija, ali eto zbog te situacije bih volio da je ostalo sinoć do kraja neriješeno, pa neka bi onda na penale dobili, ali bilo bi poštenije :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Trebao si procitat tekst do kraja :D :D


    Gilla, nisam ozbiljno mislio na masu, vec onako odoka tezi ga je Van Bommel 30kg :D I da, simulirao je, gdje ce ga covjek iz mjesta bacit onako :D A i da nije simulirao, zasluzio je, jer je neposredno prije tog namjerno startovao na nogu.


    Zakljucak:
    Simulirali su svi, ali Holandija je dobro prosla u svakom slucaju. :)
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne pratim nesto pretjerano fudbal ali da se mene pita, nakon ovog starta, ja bih svirao kraj utakmice i 3:0 za spaniju :mrgreen: Izmedjuostalog zato sto je sestici bilo normalno da protivnicki igrac popije high-kick, vazno je gdje je lopta...
    [​IMG]
    Covjek je bukvalno mogao da umre od ovog udarca :roll:
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    U odnosu na nedosudjena tri crvena kartona Holandjanima, ne podizanje optuznice protiv De Jonga za pokusaj ubistva, tricavi korner i obicni faul su sitnice definitivno. Ljudi ovom ne bi ni pridavali znacaj da nije minutu-dvije poslije postignut go.

    Samo nikad necu shvatiti licemjerne ljude. Robben i Kuyt se zale na sudije, a ne da ne spominju odluke koje su isle njima u korist.

    Edit: Ne do Bog da je forzamilan advokat. Protivnik mu ne bi trebao. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.