StarCraft 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Apr 29, 2007.

  1. 3125

    3125 Komšija

    Starcraft 2 je najavljen prije 7 minuta :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    OMG, odoh da obavim masturbaciju :mrgreen:
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    Hm. Osim nove grafike sta je jos novo? Barem na prvi pogled? Mislim, makar jos da su rasu dodali ...
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Izgleda odlicnoooo.
    Posebno mi je drago sto su zgrade i jedinice zadrzale svoj izgled i svoju "dusu".
    @BoLa
    Koliko glasine kruze bice dodana Xel'Naga rasa. Bice dodatnih jedinica, dodatnih abilitija za jedinice (npr. rushing kod Zealota da se brzo priblize dalekometnm jedinicama (GameSpot) ), bice prica bolja. Na kraju krajeva ljudi Blizzard je to. Kada su oni napravili losu igru? Svaka im je bila HIT.
    Jedva ce(t)kam bar demo da probam :D
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    izgleda da im je dopizdilo sto war3 nisu uspjeli balansirati ovih 6 godina. :)

    sto se mene tice, slobodno neka izostave novu rasu. odnosno glasine su da ce je ubaciti u SP, a da ce MP ostati na 3 rase.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A sta nije balansirano u War3? Igra je meni extra balansirana. Nema nesto extra napucanih jedinica.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma i ja ne primjetim da nije balansirana, ali primjete ljudi koji igraju intenzivno. kad igras bas intenzivno onda tek skontas kako da iskoristavas nebalans.

    btw sad sam pogledao gameplay video, i ima toliko novina u 10 minuta igre da stvarno nije potrebna nova rasa.
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Necemo previse novina :p
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma neka ona bude bar jednako dobra kao prvi dio :)
    Ne treba mi nista vise
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    prikazane novine su zasad solidne. neke strategije vjerovatno vise nece biti tako efektivne, kao recimo cliffdrop, dok na drugoj strani nastaje prostor za nove.

    onaj protoss anti tank unit je zestok. kad se sjetim sta je 6 tenkova u kecu cinilo protossu...sve zavisi o tome koliko je sta visoko u techtree, a to jos nisam nigdje vidio.

    edit: oni leteci pyloni su zestoki...ako se brze i jeftinijie daju napraviti nego prije arbitri onda osjetim zestok imballance :)
     
  12. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Joj ko ce cekat da izadje ... :(
     
  13. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ja se nadam da ce inovacije biti barem na onom nivou na kojem je W3 u odnosu na W2. Iz ovih slajdova, trailera i opisa se ne stice takav utisak.

    Igru cu kupiti odma kakva god bila, pa makar je bacio sutra :mrgreen:
     
  14. Loki

    Loki Komšija

  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Moram istaci da mi se nikako ne svidja izgled BattleCruiser-a. Premal je i to pravo ofirno mali. Oni Protoss walkeri (colossus) izgledaju duplo veci, a svi znamo koliko bi battlecruiser trebao biti veci od svega na battlegroundu.
     
  16. Edward Nygma

    Edward Nygma Guest

    WOW (ovo nije World of Warcraft,nego uzvik odusevljenja :D )

    Nek sam i ovo docekao..Starcraft II ..fakat je bilo vrijeme da izadje 2 dio najbolje igre na svijetu :D

    a kazu da nisu mogli prebaciti igru u MMORPG,posto je puno high-detail jedinica..i da to sve ne bi moglo biti procesirano..pogotovo u nekoj borbi

    a jos bolje sto je ostala strategija

    jedva cekam da izadje

    a sto se tice battlecruisera ..oni su premali..zna se da oni svojom velicinom dominiraju ratnim poljima
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Starcraft se vazda furao na brzinu, ne znam kako ce to izgledati u 3d-u, samo znam da ludi Koreanci ostaju na 2d.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    "Prokleta siiiiii ti Blizzaaaarde.. daBogda se...."
    Ostaću bez žene, djece, krova nad glavom... trijezan sam pola godine, opet će me Starcraft povuči u game-mahmurluk.

    Odkad sam ovo očekivao, tražio kojekakve Starcraft mape za Warcraft III, iza kojih je samo gorak okus... igrao kojekakve masivne multi-scam online igre (mora se priznati da je bilo dobrih).

    Ne smeta mi da bude igra 2D, samo da može veče rezolucije. Sad bih poigrao Starcraft 1, ali niska rezolucija na 21" monitoru, razumite me...

    P.S.: Po onim slikicama sa starcraft2.com, izgleda da dečki iz Blizzarda boluju "profesionalne deformacije", kako su dugo radili na Warcraft serialu, ovi im likovi za Starcraft imaju šmek Warcrafta. Ili se to meni samo čini? Ma vjerovatno mi se čini :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    prema dostupnim informacijama, nece sc2 puno bjezati od sc, osim po grafici (mada ni tu nema pretjerivanja), a samo ostaje da se vidi hoce li ukljucivati kakve heroje i ako da, u kojem obliku i obimu..

    jos cekam da odigram "fulu" od blizzarda =) (ne racunam ghost, to je za konzole, hihi)