Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    standardni browser nisam koristio skoro nikada a i kada sam ulazio,nisam primjetio da mi sta steka,osim sto svlaci MB ko lud
    koristim operu mobile
     
  2. efo

    efo Komšija

    ja sam zadovoljan sa svojom 5230, pogotovo nakon zadnjeg firmwera, 50.0.1,, istina je da se ponekad srusi browser sa 3 ili vise "zahtjevnih" stranica i istina je da je ovi store smece, ali mislim da trazis previse od telefona koji vrijedi ispod 200km polovan, a ima dobar ekran, solidnu kameru (moja je losa), dobar video, wifi (ja ga nemam), dobar mjuzik plejer itd... za bolji telefon treba i vise para :D
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    efo pa eto, ja sam ga uzeo novog za 320 km bez microsd od 8gb. U sestre je 5230 puno je stabilniji i fluidniji tel.
    El ninho cfc pa ruku na srce tesko se oprostiti od stereo zvucnika i dual blica, a kod vecine mid range androida i od prednje kamere. Nokia ima dobar hardver ali softver je nocna mora.
    Zippoo da, opera je super, jos samo joj nedostaje flash plugin...probao sam i uc browser i nije ni on los ali opera nudi vise opcija i elegantnija rjesenja.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jos pogotovo kad su svi redom mobiteli do danas bili nokiini ( cast izuzetku kod mene sgs )
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nokia 5800 xm ima jedne od najbljih zvucnika na trzistu,tako da je ona jos uvijek jedan od najboljih mid range telefona,isto je funkcionalna,jedina joj je ajmo reci mana software,mada iskreno,i kod androida,bude interesantnan software 15ak dana i onda mob koristis standardno,pozivi,poruke,malo surf po netu,neko nekada igricu neku i to je to
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li ce biti i dalje update za symbian, poslije bellea, ja sam negdje citao da ce biti slijedeci update, kodnog imena Christina :D

    daj Boze da ovako Nokia nastavi, usput da nam daju i jace mobitele, ko zna, mozda i symbian zazivi opet :wink:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m1N_ADMLDzk&feature=player_embedded[/youtube]

    " mozda " nasljednik nokie n8 ( daj Boze da nije ) pogledati od 2:20 zaista je ruzan, ne vjerujem da ce ovo nokia izbaciti
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja kopija Androida, još kad bi sve radilo iz prve, a ne iz treće.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jjM6fMD0eFI&feature=player_embedded[/youtube]
    neke sam preslusao, zaista su grozne, nadam se da ce neko napraviti lijepu melodiju
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Neke od zanimljivih (i korisnih) aplikacija pisane u Qt-u o kojima sam govorio vec u nekim od prijasnjih postova:

    Moodagent:

    [​IMG]

    eBay Bargains:

    [​IMG]

    fMobi:

    [​IMG]

    TwimGO:

    [​IMG]

    Molome:

    [​IMG]

    pored toga pogledajte jos Kasvopus (facebook klijent) i Happy Frog (alternativa Angry Birds).
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    na paklenih 680 mhz...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Inace mi se "obicni" SPB shell na 5800 ne svidja, ali ovo je odlicno.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fino su udrobili svega po malo od androida sa blagim dodatkom WP7. Nista ovdje nema nokijino. Zapravo da nije bilo androida i sada bi imali stari klasicni symbian.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    toliko o ovi storeu :wink:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze li se ovaj novi symbian,anna,ubaciti na starije modele,npr.nokia 5800
    imaju li neki minimalni zahtjevi ?
    svidja mi se ovaj update od nokie,uzeli od svakog po malo i napravili "lonac" :p
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imas neke cfw, nadji na dailymobile.se forumu :)
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo sada se 3 sata ganjam sa tim cfw-ovima,vidim ima fin jedan photon c6 firmware
    http://forum.smartphonegeeks.in/index.php?topic=7.0
    poskidao sam puno ovih programa i ovaj firmware ali ne ide mi bas najbolje
    nasao sam neko upustvo na big forumu ali imam nekih problema
    ima li neko neki tutorial za ubacivanje ovih novijih firmware-a,anne ili ovog c6
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo uspio sam ubaciti cr firmware na 5800 i radi sve normala
    ali sad pokusavam ovaj phaton da ubacim,ljepse je uradjen
    a interesuje me da li ja sada trazim aplikacije za 5800 ili za c6 nokiu
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    svejedno je. Sve je to isto samo drugo pakovanje. S^2 aplikacije su kompatibilne s S^1 i obratno. Ali kod cfw ti u sustini i dalje imas core od 5800, a rofs je editovan i sadrzi neke stvari iz c6-00, tj homescreen, teme i sl. Odnosno, ti imas i dalje 5800 softver iako vizuelno je c6 i iako ga racunar prepoznaje kao taj model. Naravno nemoj ni pokusavati raditi update softvera preko Ovi Suite, jer ces brickati telefon.