Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    haha eh to to :D Ovo da mi neko pokloni ono za rođenan il slično, mislim da bih ga prekrižio sa liste prijatelja i poznanika :D
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    to je samo predrasuda i fobija, par sam poznanika i prijatelja upravo uvjerio od suprotnog, malo im fali da sebi nabave kakvu eksoticnu zivuljku, ima nesto urodjeno u instinktu nasem pa rijetki imaju ljubav prema ovome ili slicnom, ja na primjer se zgrozim kad vidim stonogu, a skorpiju ili pauka bi poljubit smio!
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    E moj juka, nekad sam ja hvatao zmije rukama, doduše one riječne, a sad ih ne volim ni preko slike vidjeti. Nekad sam skakavcima noge kidao a sad bježim od njih :lol: A ti tu pričaš o ljubljenju paukova. De živ bio vidi je li ti ovjerena knjižica pa sutra ranom zorom u ordinaciju :D

    Šalim se, bilo bi fino da nemam tog straha od paukova i tako, ali eto nekih stvari se bolje i bojati za svaki slučaj :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Mogao bih ja svoga spajdu ponijeti na kahvu kada budemo radili "biznis". Heheh.. a parahibanu vec godinama zelim uzeti. Jedna od najvecih T poslije blondi ali .. nesto mi se zanedalo.

    [​IMG]

    Dofurao bi je na lancu hehehhe...
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja ne bi mogao zaspati da imam to čudo pod krovom :D
    Najgori su mi škorpioni. Haj pauk nije gadan i zmiju sam viđao dosta puta poskoke npr. itd al škorpion mi je nekako gadan uvijek bio majku mu :|
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    ja se zaljubio ko mali kad ga onaj u predatoru kecu nasuka na noz, a ovaj gleda sa termalnom vizijom, pa sam kasnije ko moron kad sam imao svoju je obasjavao uv lampom da gledam kako sljasti, i mogu reci dosadan ljubimac, samo je aktivan kad jede i kad se presvlaci, tako da se nisam dublje uvlacio u skorpije !!!
     
  7. rama

    rama Aktivista

    I ovi leteći? :D

    [​IMG]
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    ma ti leteci krhki, da vidis kako ih Bogomoljka (bobomoljka) mlati ko grisini!
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma


    Skorpion u Capljini domaca zivotinja :D
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakvi ba leteći škorpioni, daj kad se seli na drugu planetu da odmah idem :D Ja ne smijem komarca ubit golom rukom ovaj govori da je leteća škorpija bezveze :lol:


    Nails, ne nosi ništa sem mobitela i novčanika, ja bih da se normalan vratim kući :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    [​IMG]

    'Ta će Čapljina?? :smt004
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja dok sam zivio u Mostaru u jednom stanu blizu Neretve ispod carinskog mosta, svako par dana u ljetnim mjesecima bi sretao po jednog crnog skorpiona u WC-u. Probali ga hranit muhama ali ocito nije gladan bio. :D I tako on ode, pa dodje opet. Ili mu je brat. Ne znam. Pravo umiljat bio. :)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma to ste vi pogrijesili. to je bio rijecni rak garant :smt003 :lol:
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Očito su neki luftali sa časova "poznavanje prirode i društva" :) :p
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    To crno je akrep koliko ja znam.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma nije ba, znam sta je rijecni rak, bavim se ribolovom pa ih prevrcem cesto trazeci mamce. :) Skorpion bio. Cak je furao po vertikalnom zidu. Ima li mostaraca ovdje?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma to je garant bio rak, samo mu se rep digo i uvrno :smt003 cuj skorpion kod nas. nisam znao da obitavaju i na podrucju balkana :roll:
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svasta, jok ni poskoci ne obitavaju na podrucju balkana, gdje ti zivis.

    Edit: U Bosni i Hercegovini žive slijedeće vrste škorpija: Euscorpius germanus, Euscorpius italicus, Euscorpius mingrelicus, Euscorpius tergestinus i Euscorpius hadzii.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To kazem zato sto nikad nijednu nisam vidio ;) niti sam do sad cuo da je itko vidio. Rakove sam vidio, kornjace i sl... ali skorpiju nikad :) a za poskoke mi nemoj govoriti. Kamenica, nadomak Zavodovica, je jedno od poznatih stanista nama poznatog poskoka, tako da... :)
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neka se jave hercegovci na ovu temu. :)