Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    @Sulu. To onda reci Enisu jer je on dao prijedlog za to, a ja sam samo pokusao da ukljucim vise raje u to da vidimo kako ce to ispasti. Ali haman ljudi ne znaju dati svoje misljenje o filmu ma kakvo ono bilo.

    @Haker. Manje uvlacenja u guzicu moderatorima :mrgreen:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ovo je odlican film, sinoc pogledao. I ne bih bas rekao da je za one kojima se svidjaju filmovi exYu filmske scene. Jer film je sve samo ne tipicni film sa nasih prostora. Preporuka definitivno!
     
  3. Zombie

    Zombie Aktivista

    Film je sa naseg govornog podrucja, i na to sam msilio. Nisu svima dragi filmovi iz "domace" kinematografije.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    To da, slazem se :!:
     
  5. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Eastern Promises (nisam jos pogledo, al cuo da je dobar)

    The film follows the mysterious and ruthless Nikolai, who is tied to one of London's most notorious organized crime families. His carefully maintained existence is jarred when he crosses paths with Anna, an innocent midwife trying to right a wrong, who accidentally uncovers potential evidence against the family. Now Nikolai must put into motion a harrowing chain of murder, deceit, and retribution.

    Do you want to know more?

    Ne znam jel spomenut film ''Starship Troopers'' iz 97, meni je odlican. 1.dio, drugi mi ne valja.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moje najgore sjebane 2 marke su bile u vidu iznajmljenog starship troopers-a 2

    Jednom sam dovukao iz british councila neku britansku dramu gledao sam prvi dvd 10 minuta i zaspao
    probudim se pred kraj prvog dvd-a nista se nije desilo ubacim drugi i opet zaspim ... nakon jos sat sna probudim se i skontam da je film toliko oduran da nema zapleta... jos kad bih se sjetio kako se zove da mu dam -50 ocjenu.

    Takodje mislim da je No country... onako ... nije losh al nije ni nesto pretjerano dobar... ako nista ima dobar kraj
    ;)
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    bilo

    viewtopic.php?f=6&t=9426&st=0&sk=t&sd=a&start=150


    Norbit

    [​IMG]


    Norbit (Eddie Murphy, channeling Buckwheat and Woody Allen) is a shy, nebbishy fellow, raised by Mr. Wong (Eddie Murphy again) in a combination orphanage/Chinese restaurant in Boiling Springs, Tennessee. As a child, Norbit comes to love Kate, a fellow orphan, but the soulmates are separated when Kate is adopted. Enter Rasputia, an aggressive, plus-sized 10-year-old who protects him from bullies and demands his romantic loyalty, much like her thuggish older brothers demand "protection" money from all the merchants in Boiling Springs. Rasputia and Norbit eventually marry


    Genre: Comedies

    Director: Brian Robbins

    Starring: Eddie Murphy, Thandie Newton, Cuba Gooding, Charles Murphy, Eddie Griffin, Terry Crews, Clifton Powell




    Edit! kako sam zaboravio ovaj ...

    This Is England

    [​IMG]


    Based on incidents from his own childhood, writer-director Shane Meadows's THIS IS ENGLAND is a stunning, brutal look at 1983 Britain, during the conservative Margaret Thatcher regime and the controversial Falklands War. Twelve-year-old Shaun (Thomas Turgoose) is a tough little kid who is street-smart beyond his years despite being short for his age. He falls in with a group of older boys, led by Woody (Joe Gilgun), who hang out at a local coffee shop, like to commit minor acts of anarchy, and adopt Shaun as one of their own...

    Genre: Dramas

    Director: Shane Meadows

    Starring: Joe Gilgun, Stephen Graham, Frank Harper, Vicky McClure, Jack O'Connell, Kieran Hardcastle, Andrew Ellis, Andrew Shim, Thomas Turgoose


     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. syss

    syss Veteran foruma

    little miss je odličan, norbit samo još jedan prosjek u nizu... više se ni ne sjećam kako je išao.
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Little Miss Sunshine je odron. American Beauty je elaborirao američku "naopakost" i tu se trebalo završiti. Sve ostalo je preseravanje na temu.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    šta ti se nije sviđao? meni kul totalno film... luda priča totalno i deda na heroinu :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je gengsta najbolji film u prošloj godini šta sam pogledao :wink:
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo za new age klince i za sve vas koji niste gledali najjaci underground film poslije paklene pomorandze ; http://www.imdb.com/title/tt0117951/
    [​IMG]

    I choose something else..

    Film sam pogledao prije 11 godina i do danasnjega dana pogledao sam ga odprilike jos jedno 15 puta :) ...
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    The Deaths of Ian Stone - 9
    Lost Highway - 10
    Scarface - 10
    Taxi - 10
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Pogledao No Country, film nije ni upola dobar koliko ga dizu u nebesa. Jos hemoroide fasovat od pretjerane duzine.
     
  15. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Pogledo sam ''Invaziju'' neki dan, ponavlja se proslost kao u svim ''body snatchers'' filmovima. 6,5

    ''As a Washington psychiatrist unearths the origin of an alien epidemic, she also discovers her son might be the only way it can be stopped.''
     
  16. Zombie

    Zombie Aktivista

    Par filmova koje sam pogledao u proteklih nekoliko dana:

    Juno, simpaticna komedija/drama, zanimljiva prica, koja se nije bas cesto pricala u filmovima, dobra gluma mlade glumice Ellen Page.
    Sicko, nisam ga ranije gledao, ne znam zasto, uglavnom super dokumentarac od M.Moora - prica o glupom americkom zdravstvu.
    Underground, izbjegavo sam ovaj film iz razloga sto i ne volm bas Kusturicu, ali moram priznat da je film jako dobar, ima i komedije i depresije, i nadrealnosti i svega i traje 2 sata i 40-tak minuta.
    Skoro Sasvim Obicna Prica, jos jedan srpski film, nema pretjarano poznatih glumaca, pomalo "isprana" prica, ljubav i te munje, film je prosjek, moze se gledat opusteno, "bez natezanja", a ako i ne pogledate niste propustili remek djelo.
    Crni Gruja I Kamen Mudrosti - E ovdje ima dosta poznatih glumaca, ali film je u principu bezveze, pokusali biti duhoviti, u nekim dijelovima fila uspjeli, ali u sustini odron.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    The Great Debaters. Ne znam jel ovo prije bilo, ali fil me odličan. Sve preporuke.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije da se hvalim, ali ubrzo ga dobijam u HD izdanju. ~30GB. :D Can't wait to see. :D
     
  19. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    30 Days of Night (2007) - horor s vampirima, moze se pogledat.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ko se jos lozi na filmove sa vampirima? Ne pamtim kada sam gledao film sa vampirima a da valja.