Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. rama

    rama Aktivista

  2. JVC

    JVC Overclocker

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    The Island (2005)

    [​IMG]

    Pogledah ga i toplo me iznenadio. Ne zelim da pretjerujem jer nije uber film ali je meni mislim najbolji SiFi film koji sam pogledao zadnnih desetak godina.

    Trailer i info na IMDB ne gledati jer sadrzi mislim 2-3 spoilera koja su meni bas pokvarila razvoj radnje.

    Kratki info:

    Velika grupa ljudi se nalazi u ogromnoj ustanovi a tu ih cuva organizirana "administracija" jer se desila katastrofa gdje je vanjski svijet "zagadjen" i nista ne uspjeva da prezivi. U ustanovi imaju doslovno sve pa se i hrana kontrolise za svaku osobu da bi bila sto zdravija.

    Najveci fazno ustanove jeste lutrija. Svake "hefte" ili u kojem vec periodu, random odabrana osoba ide na otok gdje ce provesti 6 mjeseci uzivancije.

    Ewan u ulozi Lincolna pocinje da postavlja pitanja i istrazuje o cemu se radi nakon cega pocinju komplikacije.

    Specijalni efekti odlicno odradjeni. Ima par stvari koje nisu objasnili ali sve u svemu meni je film bas legao. Steta sto sam znao par sitnica iz trailera i slicno.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A skarlet dobra kao i obicno :)

    I ja sam zakasnio sa tim filmom,gledao ga cini mi se prosle godine.Isto me je poztivno iznenadio.
    Preporuka svakako.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Odlican film, preporuka i od mene.
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    i od mene,davno je ovo bilo,al je film odlican
     
  7. GV

    GV Komšija

    Bio i na TV-u meni se čini
     
  8. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Na HTR-u pred nekih možda pola godine... :) I da ne bude da spamam, +1 na film.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Na hrvatskom RTL-u poceo inside man. Ja ga 2-3 puta gledao.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Kako stvari stoje i cetvrti ces put! :D

    Dobar je pravo.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nisam za tv-om.. slucajno ugledao da je poceo, a da jesam, opet bih ga pogledao.. hehe..
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Iron Sky - otkacen film skroz, Nazis from the dark side of the moon :D

    Island je podcijenjen film iz nekog razloga i ja sam ga tek nedavno pogledao, valjda je toliko dobar radi niskih ocekivanja.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad iz kina,odgledao sam Prometheus,samo da kazem da je film i po. Film je prava priprema za Osmi putnik :)
    Valjda sam dobro skontao, ne znam jel negdje pise, al to je to :) Sto bi samo moglo znacit da bi ridley mogao da napravi novi serijal osmog putnika sa novom tehnologijom.
    Ko nije odgledao svaka preporuka.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  18. Esh

    Esh HWB

    Jonah Hill is on the roll! Samo snima ove komedije, otprilike na isti fazon, ali se moze gledati :)
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da je odlican, ne znam, ima dobrih efekata. Prica standard, save the princess, ko super mario u 3d :) Frajer barem skace ko Mario ;)
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma svi su filmovi danas "ista prica isti fazon",vise gledam na atmosferu u filmu i na efekte naravno. Ova dva su mi bas fino sjela.