Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni Tarantino odlicno lezi, al' znam puno ljudi kojima je dopizdila ona prica u svakom filmu. Reservoir Dogs, 4 sobe, Pulp Fiction su extra filmovi, sve poslije toga je za fanove a ne za neku vecu publiku.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim da je bas problem u "fanovima" Pulp Fiction-a pa sad od svakog njegovog filma ocekuju isto ili ga porede sa Pulpom!
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Covjek je poslije Reservoir Dogs napravio jos dva vrhunska filma (4 sobe, Pulp), normalno da se ocekuje najbolje.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da kao sto rekoh! :roll:
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Cetiri sobe nije on rezirao.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste "jednu sobu". Cetiri covjeka su napisali scenarije i rezirali, svaki po svome scenariju.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    American History X od mene 9/10. Edward Norton mi je naj glumac iz mladje generacije :)
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo sad vidih,u pravu si.
    Ne znam koliko je bitno da veceras dijele one kipove; http://www.oscars.org/
    Moj favorit "No country for old man" .Film je strasno lud..
    Kazu da je dobar i "There will be blood"
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ove godine gay filmovi. Dobro nisu gay, ali definitivno nisu u rangu nominovanih zadnjih par godina. Gledao sam 3/5 i IMO nisu materijal za oskara.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Vala je mLogo 9. :p Film ima pravo dobru pricu, ali je u nekim momentima pomalo dosadan. Radnja se odvija previse sporo i ima supljina.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm.. Stvar ukusa! Film mi ni u jednom trenutku nije bio dosadan!
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    je li iko gledao film Mr.Brooks?meni jedan od najboljih prosle godine :)
    poslije cu nabacit linkove i clip,posto sada nemam vremena.i sorry ako je vec bilo prije o ovom filmu :)

    evo po uzoru na Enisa :D

    Film:Mr.Brooks(2007)

    Director:Bruce A. Evans

    Plot Outline:A psychological thriller about a man who is sometimes controlled by his murder-and-mayhem-loving alter ego.

    [​IMG]

    IMDB || Zvanicna || Trailer



    ovaj film cu sigurno pogledati jos minimalno dva puta :) ostavio je stvarno dobar utisak na mene.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne znam za ostale ali ovaj sto sam ja preporucio bas i nije gay.Jeste da sam ga htio izbrisati sa diska nakon prvih 45 min. ali film stvarno vrijedi pogledati pa makar i odatle.
    Ne znam kako se on uopste i nasao u nominaciji jer je polu-psihotican film a tamo dolazi
    ona krema sto nosi one male pudlice i hoce da vide neku finu pricicu ili makar nesto uz sta se mogu rasplakati..
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa taj i valja. Gledao sam jos i Michael Clayton i Juno. Prvi nisam ni pogledao kako treba jer sam zaspao. :mrgreen:
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Sad si me i od ovoga odgovorio a htio sam ga,hagrm, iznajmiti..
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije mi jasno sto American Gangster nije nominovan, bolji je od svih ovih filmova.

    BTW s nestrpljenjem cekam Rambo 4. :mrgreen:
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Takodjer. :mrgreen:

    ''Ne moras ti ici po Ramba, Rambo ce doci po tebe.'' 8)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    mozda sto nije gay.. film je odlican i mislim da mu ne treba neki oskar da se moze pricat o njemu kako je kvalitet itd.

    American History X je meni jako dobar film.. sad, stvar je ukusa.. nije za svakoga niti je "glamurozan"
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Isfurale se ideje pa prave sve na isti kalup..to je problem :smt003