Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Bilo već u Jubito tebi ;)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Kolega Zoran (prije koristio iOS, sada koristi Android) je pokrenuo seriju clanaka u fazonu '15 dana uz Windows Phone', gdje svaki dan obradjuje novu temu i prenosi svoja iskustva: http://www.copypaste.ba/category/it/app ... ows-phone/.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FlS4e7N-cjY&feature=relmfu[/youtube]

    ovo bi mogli ići k'o halva ako bude kako su najavili 189 eura.
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Dzabe cijena od 189€ kad MS ne odustaje od Zune integracije.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    jel neko od vas lično koristio wp7?

    pitam jer sam na jednoj recenziji (titan ili radar, nisam siguran) pročitao da wp7 ne podržava da staviš vlastitu melodiju za zvono. isto tako ne podržava npr. ako te nazove neko čiji broj nemaš u imeniku, da preko liste popisa poziva taj broj sejvaš u imenik, kao nema te opcije, nego ručno moraš upisivati broj.

    ako je to istinito, onda je ovaj wp7 stvarno nedovršen produkt.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa po defaultu ni na androidu ne možeš staviti neku svoju mp3-cu kao ringtone što se naravno lako može sa nekom aplikacijom srediti.
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    kako ja znam moze,tj kad sam imao moglo je!
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Moze i kod mene. Ne moze za poruku pa ubacis Rings Extended.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Joj sry mislio sam na poruke, koji sam ja noob...
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Vjerovatno si pogrešno razumio neki kontekst - naravno da to možeš napraviti.

    - Custom ringtones: http://www.microsoft.com/windowsphone/e ... tones.aspx
    - Novi broj telefona trebaš samo pritisnuti i izabrati opciju Save te unijeti podatke o kontaktu.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    dobro sam ja razumio, ali izgleda da recenzent nije znao to pronaći. evo citata:

    "Nakon što ste obavili poziv s nekim, ako odete u popis poziva ne postoji nikakva opcija da se taj broj jednim dodirom doda u imenik. Možda smo i u krivu i samo nismo našli ovu funkciju, ali opet ako ovo nama ne polazi za rukom, teško će i prosječnom korisniku.

    Iznenađujuća je i činjenica da ne možete staviti vlastitu melodiju za zvuk zvona. Iako je broj predefinirianih zvukova zvona zbilja velik, ovako nešto je u 2012.-oj svejedno nedopustivo."
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Izgleda da su malo precjenili u svom poznavanju i struci.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ali opet, koliko korisnika radi sa cool editom da sebi sjece pjesme na 40 sekundi i da budu manje od 1MB ? Kakva su to ogranicenja ? Prvo sto me iznenadilo jeste sto ne moze ici kao usb storage, pa onda i ove sitnice. Rado sam raspolozen da predjem na nesto drugo osim androida ali mene takve strari nece nervirati jer ih necu ni kupiti. iOS jedina opcija.

    EDIT: Vidim objanjavaju kako prepraviti pjesmu idti.. ipak, ogranicenja nemaju svrhe.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    A ako ces zbog "komplikacija" sa ringtones odustati od WP onda ne znam :D Jesi li ikad koristio WP telefon? I ja koristim Android, radim aplikacije neke za njeg, svidja mi se dosta stvari na njemu, opensource, itd itd. Ali WP jednostavno jede malu djecu :D I sto se tice pouzdanosti, interface-a, smooth-a, user experience-a i mnogih drugih. Iako je Microsoft, ali mora se priznati da su dobro odradili posao :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Sve je to fino, ali postoje fundamentalni nedostaci koje MS nema namjeru da ispravlja.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa custom ringtones nije ima ni iPhone, zar ne? ;)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Jos nesto toliko znacajno kao ringtone? :)

    BTW, svako ko ima WP phone, vjerovatno ima i njihov software instaliran, u kojem u 2 klika dobijes ringtone u formatu koji se zahtjeva.
    Lijepa je ta sloboda u Androidu, i meni se to svidja, ali isto tako neki korisnici su imali problem sto im telefonu treba vremena da ucita pjesmu od 5MB sa kartice i onda ti ringtone kasni :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ringtone mi nije bitan (koristim uglavnom fabricke), ali boldano jeste:

    - Non-expandable storage
    - No mass storage
    - Zune-only file management and sync
    - No Bluetooth file transfers
    - No Flash (nor Silverlight) support in the browser
    - No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)

    Ovo se iznace pojavljuje pri svakoj recenziji WP7 telefona, pa ne treba naglasavati model ponaosob. Dodao bih jos odsustvo prednje kamere u 95% postojecih modela. Zvucim kao papagaj svaki put kada se pocne pricati o nedostacima sistema, ali dok to ne srede za mene je mrtav OS. Jedino mi Android i Symbian trenutno odgovaraju po vecini stvari.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    - Non-expandable storage
    - No Bluetooth file transfers
    - No Flash (nor Silverlight) support in the browser
    +prednja kamera

    Uopće mi to ne smeta. Pogotovo nedostatak prednje kamere, koju ti već duže vrijeme kroz nekoliko tema ističeš, je za mene i dsta drugih korisnika, makar kod nas, apsolutno nebitna stvar ;)