AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Treba ljudi odvadit malo. Sjetimo se historije. Svaki put se najavi Macimum i bude prosjek.
    Nvidia rece 3070 boja 25% od 2080ti, a tu su negdje :)

    Mislite da @md je sta derugacija? :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nigdje to nije rečeno već samo 'faster than...'
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ako nista ovo je dobra vijest za GPU svijet, kao sto je Ryzen bio dobra vijest za CPU svijet.

    Monopoli su nesto najgore po krajnjeg korisnika.

    Kad se pricalo o tome kako je nVidia spustila cijene to je uradila jer su znali vise od ostalih da AMD ima ozbiljne stvari spremljene, da nisu znali RTX3080 bi kostala 1100 dolara.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    ako je suditi po procesorima ona jeste. Uostalom,ako su vec napravili tu tehnologiju gdje procesor ima direktan pristup grafickoj za dodatni bandwith,zasto je i ne bi prodavali kao boost u performansama. Njima i jeste cilj da prodaju 5xx chipsete i nove procesore.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    Ovo su super vijesti, jos te drivere da srede i milina za svu raju sa carsije :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod nas kad dodje 6800xt ce biti 2500 :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma strpljen spasen. Moze 4790 i 1070 jos gurati. ja licno igram starije igrice ponajvise varijante sa vise igraca tako da ce mi CPU upgrade vise znaciti :D Ali ide nekad sljedece godine 5900x i 6800xt i ne planiram onda nista dirati sljedecih 5 godina
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene nervira optimizacija na PC, imam nesto stariju konfiguraciju i samo prilagodim detalje i manje vise sve ce i dalje ic na 60-ak FPS. Medjutim evo primjer, Mafia 2 definitive edition, zakucano 60fps a igra ima stuttering. Ako maknem FPS limit na 90fps, radi normalno.

    Zasad necu radit upgrade jer mi nije toliko vazno da sve gonim na ultra detaljima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. xman

    xman Komšija

    Uradio upgrade tv-a i i nekako se poklopilo sa namjerom novi pc da sklopim i 3080 mi idealno pase performansama u 4k ali ne po ovim cijenama.
    Ima jos zivota i 1080Ti itekako dok se cijene ne normalizuju.
     
    Neso and bhd like this.
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    $579, November 18 availability for the RX 6800

    December 8 for the RX 6900 XT, priced $999
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    6800XT....daaaaamn. Kad se sjetim prije objave testova kako su ljudi govorili da ce big navi biti na nivou 3070 ili MOZDA 3080. haha :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    govorili su neki i ovdje :D
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bit ce interesantno kad izadju kartice u realworld :)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jedino ako ne budu i oni proizveli koju hiljadu kartica za citav svijet ko neki :)
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma sad je hype i ovo su limited izlvake podataka :)
    Kad se raja dograbi,i stvarni svijet koji ce upregnut i uporedit rezultate, tad cemo znati na cemu je ta kartica.
    Ma bit ce sigurno vishe kartica,jer je dosta raje vec uzela rtx modele.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kao sto je @Neo Bahamut Zero ranije primjetio, ovo su performanse sa novom Ryzen 5000 serijom. Sa bilo kojim drugim procesorom, performanse ce bit nize.

    Al ako neko kupuje CPU+GPU, ima smisla ic na ovaj combo. Ako su te glasine tacne. Ryzen 5000 ce ionako bit najbolji procesor.
     
    Decerto likes this.
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sačekajmo ipak reviewe i testove sa svim kombo opcijama :)
     
    Esh and bhd like this.
  19. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

     
    Esh likes this.
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    eto navodno godfall u 4k rezoluciji vuce 12gb vrama...hello rtx 3080.
     
    Esh likes this.