Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nezgodna situacija, najbolje bi bilo ako bi mogao doplatiti za barem jos jednu godinu garancije.
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze li mi neko reci je li 450 KM OK cijena za polovan (pola godine koristen) Toshiba Satellite C660-11P (2.3 GHz dvojezgreni Intel, 250 GB hdd, 2 GB RAM, 15.6").
    Hvala!
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Preskupo je to da je 4gb ram ok bi bilo. Ako ima garanciju da ga spusti na 4 stoje onda ok.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    To je vjerovatno onaj T4500 procesor, garancije sigurno nema dzaba sto kaze "pola godine koristen" jer je on dosta stariji. Bilo bi dobro da mozes za 400 uzeti, ali opet zavisi od ocuvanosti i od stanja baterije.
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Ima li neki 15" laptop sa dva utora za HDD bez žrtvovanja optičkog uređaja?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da Toshibini Satellite modeli imaju podrsku za dva HDD, al sto ce ti to, prvo sto ce se duplo vise zagrijavati a onda ide i veca potrosnja baterije i sama tezina laptopa.

    Evo recimo ima ovaj Acer model, SSD + HDD http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&cid=19913
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne znam ni je li optika potrebna uopste, ne pamtim kad sam je koristio.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Ni ja se ne sjećam, al' to mi je za ženu i to bi joj bio jedini kompjuter, treba optički uređaj za svaki slučaj. A u jedan utor planiram uturit neki SSD od jedno 64 GB, tako da joj treba još jedan disk.

    Od ostalih sitnica bitno je da ima punu tastaturu, HDMI izlaz i i5 procesor. I da ne bude Acer, ne voli ga nikako, hhh.
     
  9. JasonH

    JasonH Aktivista

  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    @forzamilan i selvin: Hvala! :)
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Ninja Lenovo Y570,V570,
    Navodno i vecina Dell Studio 15 i 17 incnih modela to imaju i M17x.
     
  12. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Zdravo. Htio bi uzeti novi laptop, sa 3+ godine garancije po mogucnosti, do kojih 1200KM, i3 ili i5 za rad i mogucnosti igranja. Da li je sad dobro vrijeme za kupovinu? Htio bi ganajt graficku da je sto jaca.. Kakav prijedlog?

    Gledao sam ovdje ali sve grafice se cine lose http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?ma ... =1_102_244
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Treba ti i5-3210M i GeForce 640M da bi se mogao igrati neko duze vrijeme i na solidnim detaljima.

    A za te pare bi ti onda jedino odgovarao Acer Aspire V3-571G-53214G50Makk koji ima 12 mjeseci garanciju:

    Core i5-3210M 2x 2.50GHz
    4 GB DDR3 RAM
    NVIDIA GeForce GT 640M 1024MB
    15.6" WXGA glare LED TFT (1366x768)

    [​IMG]
     
  14. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Gdje ga ima za kupiti?
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Evo da pitam za jarana jednog, jel bolje uzeti :

    1. ovaj za 777KM
    ASUS X54H-SX233O

    (CPU: Intel Dual Core B800 DISPLAY:15.6" HD LED VGA: Intel HD graphics 3000 RAM: 2 GB DDR3
    HDD: 320 GB 5400rpm WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth® OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI,
    TORBA GratisOS: Windows 7 Starter GARANCIJA: 2 godine)

    2. il ovaj za 755 KM
    MSI CR643-016XEU

    Intel Pentium B940 (2.0 GHz), 15.6" LCD Display, 4GB RAM, 320GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Garancija 2 Godina, OS Free Dos

    3. il ovaj za 663KM
    HP Presario A9B32EA

    (AMD x2 E300 (1,30 GHz), 15.6" LCD Display, Radeon HD6310M, 2 GB RAM, 320 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Bluetooth, Garancija 1 Godina, No-OS)

    Namjena Office i internet. Ako ovaj treci nije nesto znatno losiji za svoju namjenu i ako se moze na njega instal domaci windows onda bi osoba uzela njega radi cijene.

    Hvala unaprijed :smt006
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li neko zna ,moze li se ovakav kvar popraviti i koliko bi to kostalo,ako moze
    evo laptopa
    http://www.pik.ba/artikal/3798783/lapto ... -pokvaren/
    pokvarena je graficka kartica,evo sta pise u oglasu

    "Laptop je pokvaren.ima neki problem s grafickom karticom.pojavljuju se neke crte po displey-u ali nije do displey-a.sve ostalo je 100% ispravno"
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ako mislis kupit ovaj laptop odustani, ne isplati se to popravljat.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li u ovoj zabiti kupiti noviji netbook (Atom N2600 ili Fusion C60) po normalnoj cijeni (do 450-500KM)? Zahvaljujem.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Trebalo bi da ga ima u katalogu u pdfu sa obračunatim popustom i pdvom (download cjenik)

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2