EPN - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zilo, Dec 22, 2005.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Evo sad sam probao radi sve ok.
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nije valjda da sam jedini koji ima vec par sedmica problema na EPN-u :)

    navece se pokusavam konektovat, i stoji onaj box "Connecting over WAN-miniport (PPPOE)...", a onda javi da remote server ne reaguje
    preko dana, konektovanje na net traje duze u odnosu na prije, kada je sve radilo

    kada nastanu navedeni problemi, ne mogu ni configuration manager od Motorole da otvorim
    ping je isto uzas: 25%-50% paketa se "izgubi" kada pingam EPN...evo nekoliko dana nikako ne mogu da pingam HWB - stalno timeout

    a sto se tice brzine DL-a, ona UZASNO varira...inace sam na paketu Personal, a DL brzina (tokom citavog download procesa) zna dostizati preko 60 kila

    ima li neko ovakvih problema, a da je na BH Cabel net-u??
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    U zadnja dva tri dana imao sam te pauze jednom do dva puta dnevno od pola sata-sat, sa pingom nisam primjetio da ima problema ali mi se pocesto desava reconnect :? i to kao da je uvijek u istim terminima.
    (hs kablovska)
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    osjeti se veliko poboljsanje nakon sto sam stavio Channel ID na "2", u postavkama modema
    nisam ni primjetio da je na 1, jer inace je bio ID na 2

    ali, opet nema sanse da pingam HWB
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    imao bih jednu molbu:
    da posjetite http://bwm.carnet.hr/ (CARNet-ov bandwidth meter), i da odradite upload-test, ali obavezno u Firefoxu (u IE7 test odradi bez problema). Meni na tom testu net totalno zaglavi, niti jednu stranicu ne mogu da otvorim, niti radi bilo sta drugo sto ima veze sa internetom; ne otvara ni konfiguracijsku stranicu od modema...samo pomaze reset kompa
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    WTF
    Firefox 3.0.5
    Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi:

    213.38kb/s
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    [​IMG]

    I meni je OK.

    Ista verzija firefoxa kao u kAcE
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    u proteklih mjesec dana, na paketu Personal (256/158, dakle teoretski DL brzina = 32 kile/s), kada skidam nesto preko FF-a brzina pichi preko 70 kila/s. Evo maloprije skidam nesto, brzina dostizala 89 kila/s

    nesto oni mute...

    sto se tice ovog mjerenja UL brzine, zna li neko sta bi mogao biti problem pa meni zaglavi net? firefox je 2.0.0.19
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa probaj novi Firefox FFS.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Da prijavim cudan problem, slican je kod netraidera.


    Na dva razilcita OS ima isti problem. Nakon intezivnog koristenja intreneta konekcije ( download ili igranje igara) jednostavno konkecija umre. msn se diskonektuje, xfire takodjer.Kada pogledam, konekcija nije pukla nego ( barem tako win kaze) jednostavno nemam izlaz na net. Kada krenem na disconnect, zaglavi forma ( prozor) od te konekcije. I na kraju ne pomaze nista osim restarta da bi poslijed dobio net. Napominjem opet radi se o 2 razlicta OSa ( win server 2008 x64 i vista x86). Isti problem.

    Ideja ?
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    probao Firefox 3.0.5 i isti problem

    na IE7 onaj UL test mogu raditi citav dan i nece zaglaviti, ali nema sanse da prodje u FF-u..kao sto rece moncho, konekcija jednostavno umre
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Meni se ovo desi kad igram cod2 il cod4, al samo tada, neznam sto. Prestane blinkat pc/activity i moram restart modem. :|
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    instalirao Operu 9.63, i bez problema radi onaj test...pored toga otvara stranice brze nego FF - firefox goodbye
     
  14. ---

    --- Aktivista

    imam cudan problem sa cable zonom, konektujem se najnormalnije, ali ne mogu otvoriti ni ftp server ni forum. probao sam i sa IE i sa FF i sa operom, aceftp, smartftp... i nema sanse. taj problem imam od juce popodne, nesto sam uploadovao, i negdje pred kraj upload mi je zablokirao, od tad ne radi.

    zvao sam "podrsku", levati kazu da je sigurno sve u redu kod njih, da mora biti nesto do mene. bas me interesuje sta bi to moglo biti do mene?
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    imam identican problem, isto od jucer...skidao sve normalno i odjednom blokada
     
  16. ---

    --- Aktivista

    e svasta, a kod vecine raje radi normalno. ne kontam do cega je, al ne vidim sta bi tu moglo biti do mene, a i nemoguce mi je da smo i ti i ja bas u isto vrijeme zayebali istu stvar.

    hajd ako skontas kakvo rjesenje javni.
     
  17. Preljubnik

    Preljubnik Novi član

    Kod mene sve radi normalno :D .Samo je trenutno FTP server pun :( Probajte izbrisati konekciju ,pa je opet napraviti i restartirati komp.Mislim kako većini ljudi radi normalno...
     
  18. ---

    --- Aktivista

    sad sam donosio modem od jarana, i opet isti problem.
    probali smo se konektovati sa njegovim accountom, i naravno radi. i sa mojim i sa njegovim modemom.

    onda sam otisao do njega, i sa njegovog kompa se konektovao na svoj account, uspio sam otvoriti ftp samo na djelic sekunde nakon cega je konekcija pukla. kad sam se ponovo konektovao, naravno nisam mogao nista otvoriti.

    i onaj meni juce kaze da je nesto do mene...

    @NeTRa1der: jesi li ti zvao ove hairlije iz podrske?
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nisam ih zvao...nesto me danas neka nervoza spucala, tako da nisam htio jos dodatno da se nerviram sa nepismenim stvorovima u helpdesku :)

    moze biti da nesto experimentisu, mozda nesto testiraju....ne znam da li je (tehnicki) moguce da su neke korisnike banovali sa CableZone...
     
  20. ---

    --- Aktivista

    ma ne znam, vjerovatno je moguce, al sta me ima banovat s free zone.

    cak mi je u jednom momentu palo na pamet da mozda i na zoni ima neka fair use caka, jer sam skinuo dosta ovaj mjesec, al ipak ne vjerujem da su toliki kreteni. a uostalom i da postoji to neko ogranicenje, valjda bi se sinoc ponistilo posto je nastao novi mjesec.

    uglavnom ja ih opet zovem ujutro pa cemo vidjet.