Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je imao SD karticu onda bi trebalo da su mu ostali kontakti na SD kartici jer po defaultu vracanje na tvornicke ne brise karticu osim ako dodatno ne obiljezis.

    Ako je ono bas na memoriju mobitela snimao onda moze lagano poceti praviti novu bazu...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja do sada nisam vidio da se kontakti spašavaju na sd karticu, uvijek je int. memorija na defaultu.
     
  3. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ja uvijek napravim back-up kao vcf na sd karticu. Taj file takodje bacim na dropbox. Tako da na google racunu nemam nikoga od kontakata. Jednostavno mi se to ne svidja. Podesavanja na google racunu ima moooore i jednostavno nemam zivaca ni vremena da namjestam silne postavke oko privatnosti. Tako da ako se desi belaj uvijek imam dva back-up.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam da može manuelno ili preko aplikacije, ali po defaultu sve ide na internu memoriju telefona ako je sinhronizacija isključena.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kontakte na gmail za u buduce, ja sam to poslozio ima 5 godina, i da sve nestane ima undo na tacno vrijeme... Sjedi za komp i poslozi, ja ubacio mailove, adrese, slike, izgleda bas uredno i kad sam na iosu, wp i androidu uvijek sa googla radim sync kontakata.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pišaj ga već je počeo unositi kontakte 'ručno'. Hvala svima.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam problem sa HTC One M8. Telefon sam od sebe otisao u boot loop, znaci HTC logo pa se restartuje. Pa ga cudima nekim uspijem dovest do home-screena, nakon par sekundi zaledi i opet restart. Ima li ikakav nacin da spasim fotke sa njegove interne memorije, prije nego mu odradim wipe factory data itd putem onog boot menija (power+volume down)?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne znam jel' zaštićen, al' potraži može li se putem recovery menija spasiti sadržaj sa adb > pull komandom. tako sam ja u dva navrata spasio podatke, doduše na Samsungu.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako i izgubis podatke imas mogucnost da sa nekim od programa preko računara vratiš obrisane podatke. Zaboravio sam kako se tacno zvao, ali ima ih više, googlaj. Ja sam sa usb stika, koji je više puta formatiran, uspio vratiti podatke iz 2008 godine :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, googlao sam i to, ali iskustva ljudi su 50-50. A slike su mi bas bitne, pa me strah rizikovati da ih izgubim.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako mislis zasticen? Telefon je uzet u BHTu, nije rootovan nikad.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi od bootloadera i kernela. Kad je Samsung bio u pitanju, na jednom sam samo uradio adb>pull, a na drugom flešovao drugi kernel i uradio copy-paste iz recovery menija.

    Probaj s ovim npr:
    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2694925
    "Povuci" kompletan sadržaj int. memorije i onda odvoji slike kad završi.
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    kad udjes u fastboot tj downloadmode trebalo bi da ti na kompu pokaze particije koje su dostupne(koje se mogu mountat na win) ako ne mere na windows
    mozes na linuxu mountat particiju gdje su slike i to je to skines sebi na stick i gotovo mislim da se particija zove userdata
    ako ti je mrsko sa linuxa onda imas na win neki od porgrama koji moze mountat ext4 particiju
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Uspio sam fajlove spasiti, udjem u safe mode pa ga spojim na PC pa copy-paste. Al restartuje se telefon nakon 2-3 minute. Tako da sam iz mnogo pokusaja uspio sve fotke i video fajlove sejvat na PC.

    Sad uradim factory reset i wipe cashe, i odradi on sve to, i prilikom odabira jezika (ono, kao kada je nov telefon) zaledi telefon i restartuje se i onda se nastavi restart loop. Do cega li mu je ovo, hardverski nesta otislo?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda da je nešto hardverski, možda matična.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad uradis hard reset bit ces nacisto je li software ili hardware. Ocito :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može biti i da je baterija iz nekog razloga propala. Također pogledaj ima li neki oficijelni recovery softver za HTC telefone.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema sta nisam probao, dok je na punjacu konstanto se restartuje. kad ga skinem sa punjaca, podgine se OS, radi minut i onda se restartuje. Ili ako mu izgasim ekran - odmah se restartuje. Telefon je jos pod garancijom, sutra cu ga nositi. Uzeo sam ga preko BHTa, na sajtu pise da ga mogu odnijeti u bilo koji najblizi BHT prodajni centar. Je li to procedura, da ne hodam bezveze? I koliko se odprilike ceka na popravku, jel' imao ko iskustva?