HTPC (Home Theater PC)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Oct 9, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Da, 7.1 je pogodniji za vece sobe plus sto povlaci kupovinu 2 dodatna zvucnika al eto lijepo je znat da TrueHD ima istu jezgru kao i obicni DD, pa se moze downgradirat na 5.1.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam 7.1 i reciver je isto tako ali na dvd-u je max. 6.1 i to DD-EX i DTS-ES imam oko dvadesetak takvih filmova i nije neka sreca u odnosu na standardni, sli je kod DTS-a master audio ista jezgra ili ne.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Trebam ideju kako da ralizujem sledeće, predviđeni htcp se nalazi u racku sa ostalim računarima , problem je kako da upravljam sa njim preko daljinskog.Da li postoji neko rešenje, normalno dostupno nama ovdje u bih, znači da neki uređaj postavim blizu tv koji bi mi radio kao access point za daljinski. Udaljenost od racka da tv je oko 2m.
    Nevidi se od zidova a samim time i nečuje :)
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Prvo moras imati u slucaju opticke vidljivosti IR receiver. Ako ne postoji opticka vidljivost onda RF receiver.
    Naravno spojit ih na htpc.
    Bilo koji od htpc daljinaca od Media do Harmony universalaca bi radili. Takodjer mnogi dolaze sa IR i RF receiverima.
    Imaj na umu koji su IR a koji RF daljinci.
     
  5. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Na ovoj stranici ima Meedio Ultimate v1.2.5 i Project MeediOS Alpha. Kakva je razlika izmedju ovoga?
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Prvi je end-user verzija sa prikonfiguriranim pluginima koju ces skinuti a drugi je za razvojne timove i builde.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ms remote risiver ti dolazi sa brdo usb kabela, a naravno ništa te ne košta da kupiš još dodatnog produžnog kabela.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Problem sa daljincem sređen.

    Još par detalja

    htpc će biti u rack kućištu vjerovatno 2u ili 3u, tako da buka i ostale stvari neće biti problem
    Jedino o čemu razmišljam je struja, kao i sve ostale mašine i ova bi trebala da radi 24/7
    Nekako se nametnuo 5050e sa 45w, neki hdd manjeg kapaciteta do jedno 500 gb jer će sve ići sa file servera, 1gbps ako treba nije problem i optika od servera. Ostaje mi samo matična i neka graf za koju se nisam još odlučio.... Planirao sam da sve ide sa hdmi, u skorije vrijeme ide i neki av reciver ali o tome....
    Idem na soluciju daHD materijal ide glatko...da malo struje troši
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Sve smo vec napisali o tome, koja je preporucena konfiguracija, kako za Intel, tako i za AMD. Imas na prethodnoj stranici kao i na pocetnoj update preporucenih konfiguracija.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

  11. Nani

    Nani Komšija

    Imtec, Plus, Genelec pogledaj stranice.
     
  12. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    ovih nema ni u Genelec-u ni u slicnim prodavnicama u TZ nego ovdje u Lukavcu u Imel-u
    a cijena 170 i 193 KM
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Na koju matičnu ići ako grafika nije intg, a pri tome se ide na neku od 4650 do 4850 zavisnko koliko para ostane :), a da proc bi bio amd, vjerovatno 5050e, stim da se nkad ovaj htpc iskoristi za neku igru niš specijalno.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Pa sta ceti onda 4850 ako se nece iskoristiti za igru, radije kupi neku dosta slabiju a visak love potrosi u veci disk ili neku drugu komponentu.
     
  15. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Proslo je vec 5 mjeseci... ima li kakvih promjena u preporucenim konfiguracijama za HTPC?
    Nani? :wink:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Na AMD strani kombinujes Athlon II X2 procesor sa 785G plocom i to je to.
     
  17. elvirr

    elvirr Novi član

    Jel moze neko ko se razumije da mi sastavi konfiguraciju za HTPC sa ove stranice http://www.genelec.ba?

    Skoro sam kupio plasmu Samsung ps42b430, znaci 42'' i nativne rezolucije od 1024x768.
    Kod kuce imam dell-ov laptop koji ima hdmi izlaz te ga spajam sa tv-om i tu nema nikakvih problema, medjutim sve mi je nekako veliko jer se slika prilikom spajanja podesi na 1024x768, a bilo koju drugu da izaberem onda je slika preuska, losa itd.

    Planiram kupiti neki htpc, nesto normalno, koji cu koristiti uglavnom za internet i filmove, ali koji ce imati graficku koja ce moci da salje signal na tv u 1920x1080 jer vidim da moj tv moze prikazati signal u 1080i, pa me interesuje hocu li dobiti puno kupovinom htpc-a (vezano za rezoluciju i kvalitet slike) ili je bolje da ostanem sa laptopom i manjom rezolucijom?

    dvb kartica i tuner mi ne trebaju jer imam digitalni resiver...
    Ne treba mi neki napucan htpc jer je laptop vec core2duo, sa 320gb diskom koji je pola prazan...

    Hvala
     
  18. Almir

    Almir Komšija

  19. Chata

    Chata Novi član

  20. syss

    syss Veteran foruma

    htpc nije taj mali ion drek :)