Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj nam bar reci koja je pjesma u pitanju da si pjevamo dok gledamo klip. :D
     
  2. Juka

    Juka Komšija

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    juka83 Je.. dosta je napredovao.. sada lici na tarantulu. Ali.. jos uvjek je mali i rekli su mi da ce sporo rasti. Ne znam tacno dimenzije. Kada sam ga uzeo ..bio je oko 2.5cm.. sada je oko 5.5cm, a mozda i veci. Svaki dan cekam da se presvuce jer mu je odavno vrijeme.. ove slike su poslije drugog presvlacenja koje je bilo prije par mjeseci. A tada sam ga mjerio ..tako da bi nakon ovog presvlacenja trebao biti "golem".

    ..i dobra muzika.

    Vedo heheh.. kompet je preuredio ambijent ovih dana. Iskopao je sebio tunel .. drugi ulaz. Sada kopa ispod kuce ali sa druge srane. Strah me da mu se ne srusi. A sve to je ušminkao sa paucinom.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Kad ustanovis kojeg je spola, kupis sebi suparnika, i pusti ih da stancaju bebe, pa cu ti biti musterija :wink:
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    hehe.. trebam prvo "zbavit" mikroskop. Ako bas zelis, mogu ti dati br. lika iz TZ od kojeg sam uzeo.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nešto listam o paucima pa reko, da nabacim slike jedong koji mi se pojavio kod kuće prije koju godinu. Ono sto znam ..bio je jako agresivan. Poklopio sam ga jednom casom po kojoj je neumorivo grebao. Imam i snimak pa ako ga pronadjem mozda ga i postavim. Poslije sam ga pustio. Nije bio veci od nekih 2cm.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    Ovako nesto bi jako volio imati. Fol "Plastic spider".
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    bude i kod mene ponekad takav..ali obicno je plasljiv i skriva se ispod kreveta iza ormara i slicno...tesko da ce postaviti svoje mreze na vidno mjesto....hehe...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. ima ih svuda. Inace imam obicaj, kako jojeg sretnem, malo se izigram po rukama i onda ih pustim. Ali, citam da je bilo par ujeda od vrsta s nasih prostora i da su bolovi i rane ..ne bas zanimljive. Ko bi rekao.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    [​IMG]

    Evo da malo ozivim temu sa do sad sto sam vidio najskupljom zmijom svoje vrste,
    radi se o morph-u mrezastog pitona tzv Albino Titanium, koji kosta 20K$ il ti ga 31K KM :shock:

    Izvor: http://www.prehistoricpets.com/products ... er-offered

    Isto je zanimljivo da je gore navedena zmija double recessive morph,
    sto znaci da kad se bude pario sa normalnim ili morph zmijama, ce bebe sve ispadati morphovi,
    koji su dosta skuplji i cijenjeniji od normalnih stock :lol: mrezastih pitona!!!
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni su se mal zgadile (ni krive ni duzne) ove Albino vrste. Nema spota, filma ili cega vec bez da njih ne gnjave. Nisu mi vise interentnea.. a cijena je svakako zanimljiva. Ko ima keša, eto biznisa.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Jbg ko ti prvo leglo nebi isplatilo ovu zmiju :lol:
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da malo refrešujem. Predator se jucer presvukao pa uhvatio koju makro sliku. Slikao sa K750 LED osvjetljenjem.. nisma blicem.. pa je tako, tamno.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Stara košuljica:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. Juka

    Juka Komšija

    Mocno Izgleda skroz, bas je fino napredaovao od onda kad si uploadovao slike kad si ga dobio...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, bas se mališa fino razvio. Kako je bio sitan kada sam ga tek uzeo.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    daj mu malo steroida u hranu bit će ko tarantula :D
    ja kad bih imao ovako nešto u sobi ne bi mogo lako zaspati hehe
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    A.. pa i jeste tarantula.
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    Tesko je shvatiti ljubav prema exoticnim zivuljkama, ali vjeruj da nista nije razlicito neg ribice, papagaji ili slicne display zivotinje, cak je i zahvalno sto ne pustaju nikakve zvukove i neutralno mirisu odns ne smrde!!!
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro si. Ne prave nikakvustetu u bilo kojem smislu. I bas to.. ljubav prema slicnim zivotinjama se ne treba objasnjavati.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa ja volim inače životinje al nešto baš ne gotivim insekte i sl. životinje. ali kad naletim na pauka ili nešto slično nikad ne ubijam nego ga izbacim van. nije sad da sam nešto gadljiv al opet idem na sigurno.
    btw Nails to je mašala tarantula hehe