Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    meni sutra dolazi nova matična tako da ću se i ja malo pozabaviti sa kablovima da to malo bolje sredim. trenutna je situacija totalni kaos, kablovi na sve strane, vjerujem kada bi to sve sortirao fino da bi sigurno temperatura komponenata spala za koji stepen. ovome kumuje malo i loše kućište (neko vento smeće) tako da ću biti primoran da i njega mjenjam, preporuke dobrodošle samo da nije nešto preskupo.

    X-Factor je li to taj CM690 II Advanced iz sig-a? btw odličan posao sada je to mnogo urednije i ljepše.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uradio sam neznatne promjene u unutrasnjosti, ali za mene korisne. Prije svega IDE kabl je bio toliko zgnjecen, da je cudo bilo kako se jos drzi. Tako sam uradio custom IDE rounded cable mod. Trebaju vam trzalica za gitaru (stoji 1 KM, moze neki slican predmet od plastike, nikako zilet ili skalpel), makaze i selotejp (moze i izolir traka u boji, radi estetike). Dakle, trzalicom na svakih 3-4 dijelica kabla napravimo prorez. Potom razvlacimo uzduz citavog kabla. Postupak ponavljati dok se ne dobije suma razdvojenih kablova. Potom oblijepiti selotejpom ili izolirkom u boji, pa odrezati makazama (radi estetike koristiti makaze, a ne prste, jer se krajevi izolirke lako poguzvaju i onda ostane bespotreban visak). Evo kako to izgleda:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    haha ti siga apdejt :)
    Ko da trazis grupu za neku instancu u WoWu :D ... Sorry na OTu :D
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Jak fazon sa trzalicom, svaka cast :wink:
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    @ReNNo
    Potrosio sam sve vezice, bilo ih malo pa sam ispucao na 24 pinski kabal, 8pin, mrsko mi bilo da ih idem kupovati, i onako sam se iznervirao :D Kad se nakanim poslozit cu ovo ponovo nazad s vezicama. Mada nije toliko ni bitno kad ide iza ploce i preko je svakako stranica kucista.
    @forzamilan
    Da, kuciste je iz siga, CM 690 II Advanced, moja preporuka ako ti nije preskupo 195 KM.

    Ako je neko raspolozen za modanja, dao bih jeftino Tagan A+ El Diablo kuciste, nije bas u sjajnom stanju, ima vec nekih pokusaja modanja, rezanja, plexi sa strane. Poveliko je kuciste, moglo bi se svasta napraviti, pa ako je neko zainteresovan nek se javi na PM da ovde ne idem u off topic :)
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ico as si se zajebavao sa tim rounded cablom, dati cu ti ga ja djaba, imam kuci dva ili mozda cak i tri sto nova sto koristena, a oobojica smo iz Tuzle tako da nije problem za preuzimanje. Btw ako kome treba IDE rounded neka se lobodno obrati na PM a da je iz TZ ima ih od mene gratis, nadam se da mi vise nece trebati.

    EDIT: btw sto se tice siga AdoSA sa njime sam ozbiljan.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala ti puno na ponudi druze, ali vec sam sve kablove preradio, tako da mi ne fali round kablova. Nije mi bilo zezancije oko toga, nego cisto iz zabave, jer imao sam viska vremena u nedjelju popodne, pa rekoh da nesto uradim korisno :D
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo jednog fenomenalnog uradka kolege sa komsijskog foruma :) valjda moze link u ovu temu. Odavno ovako nesto lijepo i uredno nisam vidio, em lik ima smisla i za fotografiju :)
    Ima bruka slika, ali vrijedi sve pregledati.
    http://www.benchmark.rs/forum/showthrea ... 028&page=1
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Sta dalje reci, ostadoh otvorenih usta ko Peš!!!
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uredno, nema sta sada sam se jos vise na MDPC nafurao.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    al vala ga je izslikao kao da mu je treba a ne kuciste :/
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Bas je prosetao ljubimca po gradu, u ovom slucaju kuciste :D
    Ocigledno ima more dosutpnih opcija, a i pare mu nisu problem. Kako god ja se divim citav dan :D Huge respect.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Malo previse slika, jedva dodjoh do glavnog dijela :) Ali je predobro uradjeno :)
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Posto li je ovaj powercoating kod nas ??? Ima li tko kakve okvirne informacije ???
     
  15. illidan

    illidan Novi član

    raspitaj se za plastifikaciju (prevod za powdercoating) kod nas je oko 15-20€ celo kuciste da odradis

    btw 29 je na putu za MDPC :)
    inace ovde je ceo worklog i ima malo vise slika :)
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jeste ga kvalitetno odradio nema govora, a de mi reci buduci da cu ja definitivno ici na farbanje kucista. Kakva je situacija sa nanosenjem farbe/spreja/auto laka na taj powdercoat jer ga i ti imas jer ono sto znam jete da cu ici na jedva primjetnu imitaciju carbonfibera tj. nesto na ovaj fazon samo jos manje upadljivo ali samo za unutrasnjost kucista. Sta mislis hoce li to ici tako ???

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. illidan

    illidan Novi član

    pa nisam probao da farbam nesto preko, ali kontam da ne bi trebalo da se nista desi. e sad zavisi i kakav je auto lak sta sadrzi, ima onaj acryl a ima i onaj sto moras skidati sa nitro razredjivacem. mozda taj jaci moze da dovede do neke hemijske reakcije. iskren da budem nisam jos video da je neko farbao auto lakom preko powdercoated limarije
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To je isto da ofarbaš auto nekom skupom procedurom, pa nakon toga pređeš preko toga sprejom.
    Inace koji god sam sprej koristio uvijek je bio preosjetljiv na parnice pa cak i na dodirivanje znojnim prstima.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa ima nesto sto se zove zavrsni sloj, tj. prozirni lak, a dolazi u raznim oblicima ukljucujuci i onaj koji je "otporan" na masnoce, i fizicka ostecenja u odredjenom omjeru. Nazalost u amaterkim poslovima gdje ljudi ispostuju primer i extra ofarbaju nesto cesto preskoce ovaj zadnji ali jako bitan korak. Ja cu za pocetak probati sa lakom i ispostovati sve korake, pa cemo vidjeti na sta ce to na kraju ispasti.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Nemas se sta sikirat za unutrasnjost, sve se zavrsi nakon ubacivanja komponenti, meni je proslo bez packe iako nisam udarao zastitni sloj, ipak nije to eksterni dio da se nonstop nesto dira i.t.d., unutra kad ga jednom slozis rijetko ces vise sta mijenjat do promjene komponenti, do toga jos nisam dosao tako da ti ne znam reci oceli se izgrebat!!!