Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB



    Halo Infinite 8. decembar.
     
    Sena likes this.
  3. Esh

    Esh HWB

     
    Zer0 likes this.
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Konacno je Microsoft konkurencija kako treba za Sony, prosli Gears im nije los, sad imaju Forzu i sljedeci mjesec Halo, a jos i Starfield...sa svojom pretplatom, a sad i sa odlicnim ekskluzivama...bez problema mogu parirati Sony-u.
    Nova Forza je bas zanimljiva, tehnicki i graficki za open world, samo rijeci hvale i u nekim trenucima izgleda fotorealisticno.
    Sto se tice optimizacije i tu je bas haos...na RTX 3080 u 4K sve na max i sa 4MSAA ide 60 fps-a...

    Osjecaj je otprilike kao da covjek igra RDR2 ali ne sa konjem nego vozilicom :)
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nadao sam se da cu moci igrati bar onaj stari RDR s GamePass ili makar GTA V posto ovaj s Xbox360 nije backward compatible, ali nista, doduse dobio sam 10% popusta na GTA V preko GamePass. Ali nije da se nema sta igrati, zanimljiv mi je Star Wars Battlefront, ima FH4, mada vise volim imati owned igre, na accountu ili kao medij svejedno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imaju Gears, Forzu i Halo iliti imaju isto sto i prije 15 godina, nista se nije promijenilo. Zapravo Gears je losiji, a i Halo.
     
  7. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    :)
    [​IMG]
     
    Zer0 and Decerto like this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Probao sam, strasno izgleda. Cudo je koliko su paznje posvetili last gen konzolama, na One X ne osjetim da ista gubim, igra izgleda jos bolje nego Forza 4 a izgledalo je nemoguce.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    Zer0 likes this.
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma bas haos izgleda i ja sam se toliko iznenadio, definitivno je meni u top 3 po grafici, ne bih se cak ni mogao odluciti na koju poziciju da je stavim...
    Bas nevjerovatno...tehnolosko remek djelo...
     
    Stevie_Ray likes this.
  10. Decerto

    Decerto Komšija

  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo probah i ja FH5. Izgleda odlicno nema sta. Nisamjos sve ni isprobao. Samo onaj intro. Medjutim neki dan sam probao DIRT5 isto sam ostao zapanjen. Izgleda bas kao next gen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ray Tracing mod za Forzu, radi provjereno. Samo nam je to jos nedostajalo :)

     
  13. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Pozdrav ekipa, jedan savjet. Prvi put planiram kupiti konzolu jer pc gaming postaje previse skup. Odlucio sam se za xbox. Da li se isplati kupiti polovnu One X konzolu ili jos malo nadodati za Series S?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Series S je bolja kupovina.
     
    Vedo likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Series S je 1080p-1440p 60fps konzola
    One X je 1440p-2160p 30fps konzola

    Za 4k TV je po meni One X jos uvijek bolja konzola, ali ako se nakaci na 1080p ili 1440p monitor, bolji je Series S.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    framerate > rezolucija
     
    Pelikan and Vedo like this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemam nista protiv 30fps ako je framepacing dobar. Ali protiv 1080p imam, ne mogu ga nikako na 4k ekranu. 1440p je minimum.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedino ako gledas sa metar daljine.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam skoro presao sa oneS na oneX. I bas se primjeti razlika u rezoluciji. Ja igram na 1080p televizoru ali oneS je mnoge zahtjevnije igre prikazivao ispod 1080p a sada ih oneX prikazuje u full rezi. Bas se fino primjeti koliko je slika bistrija i ostrija. A opet u drugu ruku primjeti se i koliko je oneX bucniji od oneS. Tako da vjerujem da je i seriesS tiša konzola od oneX. I tu bi moj glas isao za seriesS. S tim sto ce i u buducnosti ostati bolja podrska za nove igre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni je konzola bas za casual gaming... tako da One S na 4k TV-u 65'' meni skroz OK... fakat nemam neke zamjerke, forza, MK, Ori...