Mass Effect 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Dec 13, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Drugi dio je toliko RPGlike da su rekli iz BioWare da će se u trici vratit RPG elemente koje su izbacili u dvojci :lol: Toliko o tvojoj ispravnoj percepciji RPG igara ;)
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Heh, 10 minuta...

    ...evo ovako je to meni izgledalo...sad imamo kretanje u vidu skakanja, "kotrljanja", naprijed nazad i tako dalje...i to je sve stacionirano na jednu tipku - space na kojoj je ujedno i brzo trcanje i interkacija i posto je sad igra bas teska, proviris malo i neko te ubije, u trenu kad hoces da uradis cover iskocis ko zec i on te prepolovi pucnjem u zraku!

    pa ako vec koriste jednu tipku za sve to, zar se nisu mogli sjetiti da se Shepard "kotrlja" samo kad stisned dva puta space, nebitno u kojem smjeru?!?! ...eto toliko je jednostavno rjesenje da to bude bolje...

    vezano za kretanje, evo paradoksa: kad se kreces obicno, to je presporo, kao da lebdis, a kad trcis onda je to prebrzo. Znaci u osnovnoj stvari otisli su u dvije pogresne krajnosti...
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Sumnjam da je to ispravna percepcija RPG-a. Roleplaying obuhvata malo više od kostimografije.
    Mass Effect 2 je pucacina u kojoj je glavni lik neranjiv zbog sistema zaklona i level dizajna koji te zaklone stavlja i tamo gdje ih ne bi trebalo biti. Izbori u dijalozima ne uticu ni na sta, lika nije moguce razviti ni na koji smislen nacin, radnja je izlizani space triler sa zacinom "hooah" mentaliteta americkih marinaca, druzina je nekarizmaticna, a gameplay se sastoji od skeniranja planeta prije akcije.

    Po definiciji RPG-a koju pokusavaju progurati ljubitelji new age Biowarea, avanture su takodjer RPG-ovi, jer se u njima razgovara.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jeretik, jako dobro si slozio "kritiku" :smt023

    ali treba uzeti u obzir kako glavni lik mjenja ambijent-prostor-okolinu u kojoj se radnja odvija i to razbija monotoniju.

    Meni je veci drop Dragon Age II, gdje razlicite zadatke obavljas na istim-posjecenim lokacijama i sve se vrti u krug...dosada.

    U oba slucaja (Dragon-Mass) u prvom djelu imas dobar finalni fajt , u drugom je to dosta losije...
     
  6. xman

    xman Komšija

    Shepard i ostali likovi su daleko karizmaticniji u dvici. Jednino je Wrex zanimljiviji od Grunta. "Dublji" su a razgovori sa njima konkretnji. Misije filmskije. Role-Uloga tebe u cijeloj prici i nacin na koji je gradis su bolji i jednostavniji u odnosu na prvi dio. Nacin na koji ti igra dozvoljava da imas "stav" prema ostalim likovima i njihovim problemima je odlican. Tezina tvojih odluka je diskutabilna u oba dijela. Malo se primjeti kad preneses saveove. A sam gameplay tj mehanika borbe,cover sistem i ostalo su identicni prvom dijelu,samo sto su neuporedivo dinamicniji. Skeniranje planeta u potrazi za rudama i zanimljivostima ja zamorno kasnije ali je beskonacno puta zabavnije od voznje u onom auticu po planetama iz prvog dijela. Glavna prica je na strani prvog dijela,uglavnom zato sto ti se tu predstavlja nesto novo,neka nova prica, ideja,i sve ostalo sto mass effect univerzum nudi. Uzivao sam u oba dijela podjednako stim da su me smorili oni elementi koji su za vecinu "RPG" elementi u RPG-u. Nije moja uloga u jednoj takvoj odiseji i drami da kopam po beskrajnom inventoriju.
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma sutra s halalom ode 30 eurica za BF. Cijenim ME3 ali su me vase kritike malo ohladile, u svakom slucaju tu je i dragi piratebay a za moju dusu SP je sasvim dovoljan.
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Odigraj demo za svaki slučaj :p (plus sačekaj da vidiš kako će se riješiti ova situacija sa BF3 + ME3 akcijskom ponudom na Originu)

    Btw, izgleda da su iz singleplayer misija u demou izbacili podosta dijaloga, kako ne bi prešli 2GB, koliko je ograničenje za demoe na XBL-u, pa i to treba imati na umu (zanemarite ovo ako je neko ranije spomenuo na temi, ja ne vidjeh :mrgreen: )
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija


    Ovo sve napisano je cista isfrustriranost nekog klinca od 17 godina. Konzole su tu od kada sam gaming postoji. Ako vec nisi dovoljno odrastao da ovo pokupis usput sa godinama, barem se ne brukaj sa svojom neinformiranoscu. Da nije konzola ti i tebi slicni pirati bi jos uvijek igrali tetrisa i princa na 286. To je nazalost tuzna istina super nadmocnih PC gamera.



    Sto se tice ovog dema /( jer je ipak demo u pitanju), ovo je lose.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako sam se negdje pirata naigrao to je bilo na ps1, ps2 i ps3 :lol:

    Što ne otvorite console vs primitive pc :oops: temu i tamo elaborirate.
    [​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam jedan od onih sto mi ne lezi ova igra. Repetivno, borba brzo dosadi, dijalozi i citav sistem odlucivanja je supalj. L
    Keca sam odigrao, dvicu pet puta pocinjao i najdaljev do pola dosaao, ne ide pa ne ide.


    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Probao, također ništa posebno (valjda se stari :mrgreen: )

    Već su spomenuti neki problemi kao što je postavljanje svega i svačega na space tipku, trčanje/hodanje.
    Sudeći po demo-u, pretjerali su s patetikom (ono dijete), ostalo je haman c/p ME2, opet ponavljam, sudeći po demo-u.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma meni su i kec i dvica predobre igre, dvicu sam i 2x presao. Sad ja da ne igram nesto zato sto nije punokrvi RPG ili suprotno i da s tim razbijam glavu, pfff dovoljno mi je sto me zaboli od zivotnih problema. Nek svako igra ono sto mu lezi, samo tesko da igra moze biti losa kakvom je neki nazivaju ako je pokupila i previse dobrih kritika. Moze biti naravno losa pojedincu, ali generalno ME 1 & 2 su u danasnjem moru poluproizvoda sasvim dobre igre. Zanimljiva prica a meni Boga mi i likovi, mogucnost izbora/vise zavrsetaka, sasvim pristojna grafika, meni je ovo dovoljno. Samo da dovrse pricu i eventualno ispoliraju pokoju sitnicu ako treba i ljepota.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kec sam presao iz cuga, dvicu par puta pokusavao, ma nema sanse. Ovaj treci mozda i predjem na action mode i casual tezini ili kako se vec zove cisto radi price.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Konzolas detected. Ignore. Enter.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kralju, odi ti na gaymerse, ovdje ti nije mjesto.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Velis? Ev odoh :wink:
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Dans, pri prvom pokretanu Origina, odradi neki brzinski update i izbaci mi poseban porozor: Mass Effect 3, free. I dugme download. Ja to fino zatvorim ali ne nalazim vise nista vezano za istoimenu igru.

    To neki demo ili ?