E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    samo razmisljaj o sli :mrgreen:
    nakon prve sedmice lahko ce ti bit :D imat ces se cime bodrit :)) drzi se
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa da, na to sam ja i mislio samo sam se pogrešno izrazio. Ma vidjelo se dosad koliko (ni)je spriječila pušače da uzimaju cigarete. Eto do god ih potpuno ne zabrane, imat će ih ko i kupovati... I droga je skupa, pa je opet ljudi kupuju...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vezano za ovo, sura u mene imao ozbiljnih problema sa zdravljem nakon ostavljanja cigarete. Par puta pao u nesvijest, radili mu pretrage na kraju jedva otkrili da mu zeludac to prouzrokuje. Da li je povezano sa naglim prestankom pusenja ne zna se ali zato sam i spomenuo zar nije prevelik sok za organiram tako odjednom prestati pusiti skroz.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    uz tebe sam Vedi, samo da dodam, isti sam kao i Vedo i jedna preporuka duplo lakse ide da se ostavi uz post, meni vec danas nikako nije pala na pamet mada nakon Iftara bi je zapalio ali necu, nisam ja rob jedne cigare i svidila mi se napomenuta ideja kasice u koju treba ubacivati onaj iznos koji bi inace otisao za garke....
     
  5. neko

    neko Aktivista

    a ja sam recimo jos uvijek za opciju "ako nesto moras, 'moraj', ali nadji optimalnu kolicinu" i kakav trening ubaci. otprilike od 20. septembra pocinje kurs Krav Mage u Sarajevu ponovo. Lokacija Pofalici, 18:00 do 19:00, ako nekog zanima. :)
    takodje se slazem da je (za muslimane) najbolji ovaj period ako neko hoce da umanji ili prestane pusiti. meni je ovo prilika za jedan dobar "format", jer sve navike prekinem i opet nakon mjesec dana moram "instalirati novi sistem".
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Naumpade mi misvak(miswak) i zadam "srćiku" na google kada:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Miswak

    Eto probajte i to kad ste kući,čisti zube dobro a može se i korisitit i dok postiš osim ako nije sluča sa misvakom u koji je dodata aroma limuna i sl.
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    popi ti tablu(10 kom) c vitamina za noc pa onda ujutru reci da je c vitamin zdrav ;)


    eto ocito da ti nedostaje blagotvorni i smirujući efekat pusenja na citav organizam :mrgreen: ...i možda više od svega pušački stil života....uvijek naći vrijeme za pauzu i popušti jednu, odmoriti, razbistriti se , promisliti, meditirati...ohanuti! :smt007 i pod najvećim pritiscima i stresnim situacijama....

    zatim, pušač je čovjek koji se ne boji rizika... ona zna da nema sigurnosti i garancije u životu...on spremno prihvata rizike i to se preliva i u druga područja njegovog života...nije pičkica koja živi pod staklenim zvonom i čuva se svake pa i najmanje štete i ožiljka... pušač je hrabar -nepušač je bojažljiv i zastrašen od svega...bojažljivost, zabrinutost i strah - sikiracija- mnogo su štetniji od pušenja...

    sada ćeš možda ako prestaneš pušiti početi da se pitaš da li je hrana koju jedem zdrava? postoje razni aditivi vještački u hrani, E500, E200 i slična sranja... pitaćeš se, možda ću dobiti rak od njih? možda sve trebam prirodno jesti i preseliti se na selo gdje je čišći zrak? možda trebam ići na kontrole doktoru svaki mjesec..ili čak svake sedmice za svaki slučaj na rtg i sličnja sranja...gdje je kraj toj brizi i zaplašenosti?

    da li si znao da pušači pravilnije dišu od nepušača? i da se način disanja pušača preporučuje nepušačima kao vježbe pravilnog disanja? i da postoji sloj vazduha(gdje se vrši unos kisika) u plućima koji je više prožet kisikom kod pušača jer pušači češće i bolje ventiliraju taj sloj ?

    i masna hrana uzrokuje sužavanje krvnih sudova i slabi srce, da li to znaci da ne treba jesti cevape, hamburger i sl... totalno bezvezno pretjerivanje...

    eto npr po prestanku pusenja Dog je nabacio 15KG da li je to zdravo za srce?

    Ne postoji gotovo ni jedna stvar koja djeluje samo ovako i ovako i jednako na svakog čovjeka.....
    prosječan čovjek pa i prosječan doktor nema pojma kako cigara djeluje na srce i samo se nabacuje frazama s TV-a i propagandom i ko fol znanstvenim studijama....

    Moram ovdje spomenuti i jednu studiju (Norman Cousins)gdje pušači koji se ne sekiraju zbog pušenja nemaju problema i ne obolijevaju kao pušači koji puše a brinu se što puše...

    Jer postoji jedna stvar u medicini, a zove se placebo...moćan efekat gdje pacijent koji uzima lažni lijek postaje zdraviji...ali malo tko je čuo za nocebo-gdje osoba koja uzima bezazlenu stvar, a za koju vjeruje da je štetna, počinje da obolijeva...

    Ako se dobro sjećam službena definicija zdravlja je stanje fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja...
    Niko ne priča o socijalnom aspektu pušenja...i možda čak sexualnom...meni se npr sexualni, socijalni i duhovni život poboljšao kad sam se propušio ;)

    Sjećam se da se je u humorističkoj seriji Prijatelji Rakel propušila jer su šefica i kolegica u kancelariji bile pušačice pa je ona onda polako počela da ispada iz šeficine blizine i nazaduje na poslu.. heheh :)


    Sve tvrdnje da je pušenje nezdravo samo su proizvod neholističke, dvodimenizionalne, crno-bijele srednjovjekovne medicine...i teško da imaju veze sa logikom...to je samo neznanje, suženi horizonti i brainwashing...

    Na kraju krajeva, malo tko se tako lijepo izrazio kao Goran Bregović:
    doživjeti stotu! doživjeti stotu! najmanje je važna stvar u životu


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Pokušavao sam i ja dosad par puta odvikavat se, al sam uvijek popustio, slabog sam karaktera, to je možda najbolji izgovor.

    Čitao knjigu Alana Carr-a lako je prestat pušiti, jer sam čitao da dosta pomogne, meni nije.

    Sad sam počeo motati duhan, ima mjesec dana, manje pušim, manje i potrošim (15km malo manje od 1kg duhana), rizle, motalicu(http://www.youtube.com/watch?v=QoMAkB8E ... re=related), filter, zajebancija.

    A fin domaći duhan pravo
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005 :lol: nisi ti Vedi nimalo pomogo da prestane kandiljati :D ali si djelomicno u pravu, a odnosi se na cinjenicu da je zdravije pusti cisti (i po mogucnosti domaci, jer time poguras domacu privredu :D) duhan, nego cigare koje su pune raznih aditiva i hemije.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zlatanov post - EPIC. :smt007
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: E-cigareta

    Poboljšao mu se sexualni život kad se propušio, haha.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ahahhahaahaha, dobar!!! :D
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad pusaci krenu kenjat ;)

    Zlatane ako je pusenje tako dobro, hajmo potrcat od carsije do vrela bosne da vidimo ko ce gdje stati. :p

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prokenjo Zlatan, ne zna šta lupa.
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Vedo kralju i sam sam pušio i to dvije pune godine, prestao i prestao sam već nekih 8 godina kako više ne uzimam cigare. Da je bilo teško odviknut se od cigara istinski bilo je i više od toga, ali vrijedi. Nako što sam prestao pušit za samo dvije sedmice sam nabacio čak 7 kg. Drago mi je samo kad sjetim da da su fabrike duhana ispušile kad sam ja u pitanju :mrgreen:
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakva je to e cigareta :lol:
     
  17. GV

    GV Komšija

    Što bi trčao kad ima automobil, tramvaj, bickl ,a i kog će kurca na Vrelu Bosne.

    Ja kao strastveni ovisnik (2 kutije dnevno) bih želio da ukažem na problem alkohola, pivo košta k'o sok, boca vina 5 KM, kada piva bude 10 KM, flaša vina 50, litar žestokog 100 KM, može i kutija cigara komotno da bude 10 KM. Još nisam čuo za slučaj da je muž došavši kući intoksiniran popušenom kutijom cigara ubio ženu, da je neko izazvao saobraćajnu nesreću pod uticajem nikotina, pokrao nekoga da bi kupio kutiju cigara... Ovisnost jeste u pitanju, ali po meni opasnost za društvo puno manja od alkohola i droge, pa gdje je normalno da se alkoholizam i narkomanija smatraju bolestima, još mu i invalidsku penziju daju, ja bi ih na pusti otok, dao im alkohola i droge pa loči i drogiraj se dok ne crkneš. Ovako kad me nešto mori izađem na balkon zapalim cigaru, smirim se. Ne maltretiram nikoga svojim pijanim balezgarijama u kafani, ne izazvam pjansku kavgu, svi mi znamo nekoga ko se počne kurčiti pri piću pa ga moraš smirivati da ga netko ne bi slomio, a i tebe usput jer si mu jaran. Jedan moj poznanik inače nekadašnji izbacivač na primjedbu što je namlatio jednog takvog pijanog je odgovorio: ,,Upravo zbog toga ga i treba slomiti što je pijan'' i tu je potpuno u pravu. Ne smetaju mi mjesta gdje je zabranjeno pušenje, neću ići tamo, nema alkohola, neću ići tamo, ne pušim i ne pričam mobitelom u kinu, smeće bacam u kantu, cigaru doduše bacim na tlo, ali ako je ona kanta u blizini ugasim je tamo, ako svi ne puše u okolini, kancelariji, neću ni ja, izađem i zapalim, parkiram gdje je dozvoljeno, ne zagradim druge svojom bijesnom makinom, ne skrećem iz krajnje lijeve u drugu desno i kontra, pustim pješake na prelazu, pa kog kurca još hoćete, pustite me da pušim na miru, ne idem kod doktora, na meni su zdravstvenih troškova uštedili pa neka plate onoj jadnoj djeci operaciju od tih para. E, pravo sam se nanervirao, odoh skuhat kafu i zapalit
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005


    Nemoj se nervirati,duze ces zivjeti a i manje pusiti.. :smt006
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Koji je ovaj Zlaja demagog :D

    Sve se može dok je čovjek mlad i u punoj snazi. Može i kamenje jesti :D Mladost je vrijeme da se pripremimo za starost (ako je doživimo) a svoju mladost koju proživljavamo učinimo još boljom.

    Meni je brak poboljšao socijalni i sexualni život. Ustvari ne sjećam se, odkako sam se oženio, kada sam se okupao onako bez razloga :D

    Jedna stvar koju rijetko sebi želimo priznati je da se čovjek prilagodi problemu a ne riješava ga. Dakle umjesto da bacimo cigare jer su štetne i uzrokuju (u konačnici) ozbiljne zdravstvene probleme, a do te konačnice uzrokuju manje zdravstvene probleme mi i dalje konzumiramo te cigare i prilagodimo se problemima.

    Donekle Zlaju razumijem šta govori ali brka između pretjerivanja i trovanja. Problemi usljed prejedavanja, povečanog unosa masnoća, ugljiko hidrata i sl, nije isto što konzumiranje nečega što 100% otrov ali ne ubija odmah. Sve što je napisao je ustvari dokaz protiv njega, tj. govori nam samo koliko još toga ima čega se trebamo paziti jer današnji ekonosmki poredak ne vodi brigu o fizičkoj i stvarnoj sreći ljudi nego samo o dobroj prođi.

    Ova E-Cigara je zanimljiva stvar u svakom slučaju, nadam se da će ljudima pomoći u odvikavanju.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ozbiljno, kakva je to cigara, jer nisam pusac, bas me interesuje, ne znaci sad da cu i ja krenuti pustiti, kakva je razlika izmedju te i "obicne" cigare